Március 29,  Péntek
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


Ünnepeljünk

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 1,567,959 forint, még hiányzik 1,432,041 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Az ENSZ idén 30 éves jubileumát ünneplő Gyermekjogi Egyezményének egyik fő üzenete, hogy meg kell és meg is lehet találni a konszenzust, a nemzeti minimumot a gyermekek és a gyermekek jogainak védelmében – mondta dr. Kozma Ákos ombudsman a gyermekek jogainak világnapján. Szép gondolatok ezek, kár, hogy a valóság ezzel teljesen ellentétes. De lássuk először mi szépet mondott még Kozma Ákos:

Budapest, 2019. november 21., csütörtök (OS) – „Az ENSZ idén 30 éves jubileumát ünneplő Gyermekjogi Egyezményének egyik fő üzenete, hogy meg kell és meg is lehet találni a konszenzust, a nemzeti minimumot a gyermekek és a gyermekek jogainak védelmében” – emelte ki dr. Kozma Ákos ombudsman, aki a gyermekek jogainak világnapján mandátuma eddigi legizgalmasabb munkanapját zárta.

A Gyermekjogi Egyezményt 30 évvel ezelőtt, 1989. november 20-án fogadta el az ENSZ Közgyűlése New Yorkban. Azóta ezen a napon ünnepeljük a gyermekek jogainak a világnapját. Magyarország az elsők között, 1991-ben hirdette ki a világ legszélesebb körben jóváhagyott nemzetközi emberi jogi megállapodását.

Dr. Kozma Ákos, az Alapvető Jogok Biztosa örömmel csatlakozott az UNICEF Magyar Bizottsága kezdeményezéséhez, és a gyermekek jogainak világnapja jegyében szervezte meg 2019. november 20-i munkanapját. Először az UNICEF Fiatal Nagyköveteit fogadta Hivatalában, majd köszöntőt mondott a szervezet Gyerekhang rendezvényén, a Mennyi? 30! – A magyar ombudsman és az ENSZ gyermekjogi egyezményének születésnapjára című kerekasztal-beszélgetésen. Az eseményen egyúttal azt az új ünnepi – mindenki számára digitálisan hozzáférhető – gyermekjogi kötetet is bemutatta, amellyel a Gyermekjogi Egyezmény 30 éves jubileuma előtt tiszteleg az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala.

Akkor lássuk ehhez képest a magyar kormány hogy bánik más országok gyermekeivel a magyar határon:

Az UNHCR információ szerint – mivel a kormány nem kíván ilyen adatokat kiadni – 2019 októberében 178 gyermek volt bezárva – Szerbia felé távozhatnak – a két határmenti tranzitzónába, ahol 2017 márciusa óta több mint 1700 gyermek fordult meg, többek akár hónapokat, vagy akár több mint egy évet is ott töltöttek.