Május 6,  Hétfő
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


Újabb siker

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 228,540 forint, még hiányzik 2,771,460 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Újabb sikert ért el a magyar keresztény egyház, ugyanis Ferenc pápa Erdő Péter esztergom-budapesti érseket nevezte ki a vatikáni pénzügyekért felelős Gazdasági Tanács egyik új tagjává. Csak reménykedhetünk abban, hogy elvbarátaiétól – Erdő nyilván nem Fidesz-tag, de nehéz lenne nem úgy tekinteni rá, mint Orbán emberére – eltérő mentalitással rendelkezik.

A Vatikán környékén ugyanis igen komoly pénzek fordulnak meg, ami akkor sem elhanyagolható, ha az érsek úr csak egy közönséges tag lett, nem pedig a tanács elnöke. Erdő egyébként több hivatal tagjaként is dolgozik, mint például a szentszék legfelsőbb bírósága vagy a szentszéki államtitkárság. Reméljük, ezek mellett akad azért arra is ideje, hogy közbenjárjon azért, hogy még több stadiont kapjon a hazai keresztény egyház, ugyanis erre óriási szükség van.

Erdő Péter bíborost, esztergom-budapesti érseket nevezte ki Ferenc pápa a vatikáni pénzügyekért felelős Gazdasági Tanács egyik új tagjává a Szentszék csütörtöki bejelentése szerint. Az egyházfő által indított reformok keretében ez a testület felügyeli a vatikáni hivatalok és intézmények gazdasági-pénzügyi tevékenységét.

A 2014 februárjában felállított tanácsot Reinhard Marx német bíboros, München és Freising érseke vezeti. Helyettese Joseph F. X. Zahra máltai közgazdász, akit Ferenc pápa „főrevizorként” az elsők között hívott a Vatikánba a pápai állam gazdasági-pénzügyi működésének átvilágítására. A tizenöt tagú, különböző nemzetiségű tagokból álló testületet nyolc bíboros és hét világi szakértő alkotja, feladata az összes vatikánvárosi hivatal, valamint a Szentszékhez és a Vatikánhoz köthető egyházi intézmények gazdálkodásának a felügyelete. Ez az egyik legmagasabb szintű vatikáni gazdasági-pénzügyi szerv. A tanács megalakulásakor újdonság volt, hogy a vatikáni tanácsban a bíborosok mellett korábban nemzetközi vállalatoknál dolgozó menedzserek, közgazdászok, jogászok, bank- és könyvelési szakértők kaptak helyet.

Ferenc pápa a 2013 márciusi megválasztása után elsőként a Vatikán pénzügyi felépítésének és helyzetének rendezését indította el, a pápaválasztást megelőző bíborosi tanácskozás szorgalmazta reformok részeként. A Gazdasági Tanács feladata a pápa által meghirdetett „egyszerűsítés és átláthatóság” biztosítása, de nem puszta felügyeletként működik, mert a Gazdasági Tanács szabja a gazdaságpolitikai irányt az operatív szervként működő Gazdasági Titkárságnak. Utóbbit tavaly november óta Juan Antonio Guerrero Alves spanyol jezsuita vezeti.

A jelenlegi kinevezésekkel a Gazdasági Tanács tagsága majdnem teljesen megújult. Erdő Péter mellett a tanácsba kinevezést kapott Odilo Pedro Scherer, a brazíliai Sao Paulo érseke, Gerald Cyprien Lacroix, a kanadai Quebec érseke, Joseph William Tobin, az egyesült államokbeli Newark érseke, a stockholmi püspök Anders Arborelius, valamint az olasz L’Aquila érseke, Giuseppe Petrocchi. A világi szakértők mind a hét korábbi tagját leváltották, és Ferenc pápa az újak közé hat nőt nevezett ki.

Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek jelenleg is több vatikáni hivatal tagjaként dolgozik: a szentszéki államtitkárság II. szekciója külügyi tanácsadó testülete, a Keleti Egyházak Kongregációja, a Szentségi és Istentiszteleti Kongregáció, a Tanulmányi Intézetek Katolikus Nevelésügyi Kongregációja, a Törvényszövegek Pápai Tanácsa, valamint az Apostoli Signatura, vagyis a szentszék legfelsőbb bírósága tagja. Ferenc pápa főrelátornak nevezte ki a családról tartott 2014-es rendkívüli püspöki szinóduson, amely a pápasága alatt meghirdetett legelső püspöki tanácskozás volt. Erdő Péter a 2015-ös rendes püspöki szinóduson is a találkozót előkészítő, koordináló, valamint a záródokumentumot összeállító főrelátorként dolgozott. (MTI) 

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.