Szeptember 7,  Szombat
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Új husi

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 425,173 forint, még hiányzik 2,574,827 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Az iBanFirst, a deviza- és nemzetközi fizetések vezető globális szolgáltatója 150 százalékos növekedést ért el Magyarországon tranzakciós volumenben 2024 első félévében az előző év azonos időszakához képest, a kimenő fizetések értéke 793 millió euróra nőtt – közölte a vállalat az MTI érdeklődésére.

    Emellett több, mint 700 ügyfelével Magyarország az iBanFirst 10 európai piaca közül a legdinamikusabban növekvő piacként emelkedik ki 2024 első félévében. Az ügyletek száma 64 százalékkal 30 ezer tranzakcióra nőtt az első hat hónapban.
    Az MTI kérdésére közölték: csaknem 2 milliárd euró fizetési volument és 75 000 tranzakciószámot terveznek elérni az idén.
    Johan Gabriels az iBanFirst délkelet-európai regionális igazgatója a közleményben kiemelte: a magyarországi eredmények, amelyeket kevesebb mint két évvel a helyi iroda megalapítása után értek el, minden várakozásukat felülmúlták. Ez a rendkívüli növekedés rávilágít az innovatív pénzügyi megoldások iránti tartós keresletre. Elkötelezettek a magyar kereskedelmi vállalatok nemzetközi törekvéseinek támogatása mellett.
    Az iBanFirst támogatja a magyar vállalatok nemzetközi üzleti tevékenységé, gyors, átlátható és költséghatékony fizetési és devizaszolgáltatásokat, személyre szabott fedezeti stratégiákat kínál. A platformján keresztül végrehajtott határokon átnyúló tranzakciók értéke néhány ezertől több millió euróig terjed. A fedezeti szolgáltatásuk iránti kereslet jelentősen nőtt, éves szinten 41 százakkal, ez adja bevételük 32 százalékát a magyar piacon. A cég további befektetéseket, új termékeket hoz a magyar piacra.
    Az iBanFirst öt egymást követő évben (2018-2023) szerepelt a Financial Times 1000 leggyorsabban növekvő európai vállalatának listáján. A cégcsoport 13 irodával rendelkezik 10 európai országban (Franciaország, Belgium Hollandia, Németország, Románia, Bulgária, Magyarország, Olaszország, Spanyolország, és az Egyesült Királyság). A csoport havonta több mint 14 milliárd euró értékű tranzakciót dolgoz fel. A belga nemzeti bank által pénzforgalmi intézményként szabályozott iBanFirst az Európai Unió egész területén jogosult működni. (MTI)

Nem tűnik persze különösebben izgalmasnak a hír (a Balaton átúszás meg még ennyire sem), sokan még nem is hallottak az iBanFirstről. Ez nem csoda, hiszen nincsen lakossági szolgáltatásuk, a cégek számára kínálnak szolgáltatásokat. A dinamikus növekedés azt mutatja, hogy annak ellenére, hogy Magyarországon bődületesen sok bank működik, valójában nem nagyon van piaci verseny. A szolgáltatások elképesztően drágák, a devizaváltás, átutalás pofátlanul magas költségekkel jár. Ez a cég éppen ezt a költséget minimalizálja. Nem sok kétségem van, szerintem hamarosan elkezdenek megjelenni a pártlapokban a célozgatások – a Revolut mesélhetne erről -, folyamatos vizsgálatokra és bírságokra is számítanék a helyükben. Általában így szokott a sajátságos magyar piac reagálni arra, ha valaki belepancsol a jó kis piacukba, és versenyre kényszeríti őket. Igaz ugyan, hogy a cégeknek és a lakosságnak csak haszna származik a versenykényszerből, hiszen kedvezőbb feltételekhez jutnak, ám a piacot uraló szereplők ezt ritkán szokták jó néven venni. Meglepne, ha tévednék.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.