Április 19,  Péntek
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


Sajnos az afrikai kontinens instabilitása nem újkeletű

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,340,346 forint, még hiányzik 659,654 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Újabb szakértő fáradt be az M1 stúdiójába, hogy beszámoljon az éppen aktuális migrációs trendekről. Marsai Viktor egyetemi oktató, a Migracáiókutató Intézet kutatási igazgatója elmondta, hogy a politikai, gazdasági és klimatikus hatások mellett egyre inkább kialakulnak a migráció kulturális ösztönzői. No shit Sherlock, szokás mondani az ilyen helyzetekben. Az afrikai kontinensről immár évtizedek óta érkeznek Európába menekültek, ami az instabil politikai helyzet, valamint a klímaváltozás következménye. A migráció nem újkeletű, sőt, a magyar népet sem ide, a Kárpát-medencébe teremtette a jó isten, hanem úgy jöttünk, vagyis migránsokként érkeztünk.

Akkor azonban nem voltak még államok és hozzá tartozó alkotmányok, mint ahogy határok és ott felállított kerítések sem. De a szakértőt nem is igazán a migráció zavarja, hanem az, hogy a korábbiakkal ellentétben ma már nem állják stabilan útját a migrációnak az észak-afrikai államok. Ennek oka leginkább az, hogy ezek az országok is „elestek” és a kialakult instabil helyzet miatt már innen is érkeznek fiatalok Európába. Figyelve az elmúlt évek, évtizedek adatait vitatkoznék azzal, miszerint egyes afrikai országokban kezd kialakulni a migráció kultúrája: egyre inkább családi, társadalmi elvárássá válik, hogy a legkisebb fiú induljon útnak és a fejlett világban keressen pénzt. Ez már évekkel, évtizedekkel ezelőtt is igaz volt, hiszen háborúk és nyomor akkor is létezett.  

Na de lássuk, mit mondott még a szakértő:

Afrikában a politikai, gazdasági és klimatikus hatások mellett egyre inkább kialakulnak a migráció kulturális ösztönzői is – mondta Marsai Viktor egyetemi oktató, a Migrációkutató Intézet kutatási igazgatója az M1 aktuális csatornán vasárnap.

Marsai Viktor arra hívta fel a figyelmet, hogy az észak-afrikai államok a 2010-es évek elejéig viszonylag stabilan útját állták a migrációnak, ám az arab tavasz után több ország megrendült vagy szétesett, és már nem képes ellátni ezt a feladatát, ilyen elsősorban Líbia.

Kifejtette: öt-hat éve még elsősorban Közép-Afrika volt a kibocsátó régió, de 2015 óta egyre inkább a kontinens nyugati része, sőt, egyes destabilizálódott észak-afrikai országok is. A polgárháborúk és a klímaváltozás mellett súlyos probléma, hogy az afrikai országok gazdasága nem képes megtartani a munkaerőt, a képzettebbek is gyakran útnak indulnak. Ehhez járul, hogy egyes afrikai országokban kezd kialakulni a migráció kultúrája: egyre inkább családi, társadalmi elvárássá válik, hogy a legkisebb fiú induljon útnak és a fejlett világban keressen pénzt. – MTI

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.