Október 5,  Szombat
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Nászinduló

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 165,595 forint, még hiányzik 2,834,405 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

A fogyó házasságok számát nem lehet ugyanazzal a szemlélettel növelni, amellyel a válságot előidéztük. Az előrejelzések szerint a házasságkötések száma 2030-ra évi 42 000 és 46 000 közé eshet vissza.

Az elmúlt évtizedekben drámaian csökkent a házasságkötések száma, és a jövőre vonatkozó előrejelzések sem biztatóak. Az infláció, a megélhetési- és lakhatási költségek növekedése komoly terhet jelent a házasságra készülők számára. A fiatalok gyakran attól félnek, hogy nem tudják fenntartani a családot vagy megvásárolni az otthont, ahol gyermekeiket felnevelhetik. Ez a bizonytalanság sok esetben a gyermekvállalást is késlelteti, ami tovább súlyosbítja a demográfiai válságot. Míg Magyarországon a házasságkötés joga a XX. században az anyakönyvvezetőkhöz került, sok országban az egyházak megőrizték ezt a szerepet. „A jegyesek lelki felkészítése sokkal több, mint egy jogi aktus. Az egyházak segíthetnek abban, hogy a párok tudatosan és elkötelezetten lépjenek a házasságba. Ha nagyobb szerepet kapnának a felkészítésben, stabilabb, tartósabb házasságok köttethetnének” – mondta Tóth Mihály lelkész. A demográfiai kihívások megoldásához a családok megerősítésére van szükség. Több gyermek születhetne stabil családi környezetben, ha a fiatalok bátran választanák a házasságot, és a házasságok minősége javulna.

Kiadó: Ökumenikus Keresztény Egyház Vallási Egyesület (OS)

Jó kis közlemény ez, csak sajnos az nem derül ki – vagy csak én nem értem, mert bugyuta vagyok -, hogy miről szól, mit akar mondani a költő. Szeretnék bevezetni azt, hogy az egyházi esküvő is hivatalos házasságkötésnek minősüljön? Szerintem nem kellene elaprózni, egyből kötelezővé kellene tenni a dolgot. Papi áldás nélkül ne legyen érvényes a nász. Ahhoz persze, hogy összeadják a párt, teljesíteni kell az egyház feltételeit, így már meg is van oldva a kötelező vallásosság. Az pedig külön kedves, hogy az egyház készíti fel a jegyeseket a házasságra. Különösen a katolikus egyház esetében az, hiszen ki adhatna jobb tanácsokat házasságról, gyermekvállalásról mint az a pasas, aki arra esküdött fel, hogy nem él szexuális életet, és soha nem házasodik, nem lesz gyereke? Naugye!

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.