Az Országos Mentőszolgálat kapott 105 db GPS-t, azonban az elvtársak nem csak úgy elvitték nekik, dehogy. Egy átadó ceremóniát rendeztek a nem mindennapi alkalomra, ahol több fontos kormánytag is felszólalt. A GPS értéke 30 000 forint egyébiránt, ami tehát összességében aprópéznek minősül, noha nyilván értékelendő a felajánlás. Azonban az, hogy erre egyáltalán szükségük volt a mentősöknek, szépen megmutatja, hogy milyen borzasztó helyzetben vannak.
Az átadáson megjelenő Soltész Miklós és Schanda Tamás nem azért volt ott, hogy a GPS-ek nagyságáról beszéljen, valamint köszönetet mondjon a felajánlásért, hanem azért, hogy még egy adomány átadásából is politikai rendezvényt csináljanak. Ráadásul úgy, hogy Karácsony Gergelyt minősítették a Pesti úti idősotthon kapcsán. Mindig van lejjebb szerencsére, de azért reméljük, hamarosan érkezik még egy kis alma is a GPS-ek mellé.
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) 105 új GPS-t – útvonaltervezőt – kapott egy felajánlásnak köszönhetően a koronavírus-járvány idején. A készülékeket a Nemzeti Humanitárius Koordinációs Tanács (NHKT) döntése alapján a Magyar Vöröskereszt segítségével juttatták célba.
A pénteki budapesti átadáson Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára, egyben az NHKT elnöke hangsúlyozta, hogy sok támogatást kaptak az elmúlt két hónapban. A koordinációs tanács feladata, hogy a beérkezett felajánlások mindenfelé eljussanak. Az NHKT munkájában hat, országos lefedettségű karitatív szervezet vesz részt – tette hozzá. Soltész Miklós kijelentette, hogy a Pesti úti idősotthonnál tucatnyi mentős veszélyeztette az életét, ami – úgy fogalmazott – egy „tutyimutyi főpolgármester” munkájából fakadt.
Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára azt mondta, hogy a veszélyhelyzetben azonnal összefogás alakult ki a társadalomban, óriási figyelem irányult az egészségügyi dolgozókra is. Ők azonban „békeidőben” is a minél gyorsabb és jobb ellátásért dolgoznak, vagyis valójában nem a járvány tette őket hősökké, hanem a hivatásválasztásuk – jelentette ki. A koronavírus miatt új életformát kellett megszokni, de megérte. A kormány a lehető leggyorsabban tudta meghozni a szükséges intézkedéseket, így sikerült megfékezni a járványt, európai összehasonlításban is jól teljesítve – hangoztatta, hozzáfűzve: megnyugodni azonban nem lehet, mert a vírus továbbra is jelen van. Ezért bizonyos szabályokat változatlanul be kell tartani.
Schanda Tamás köszönetet mondott azoknak a vállalkozásoknak, amelyek segítettek a bajban. Csató Gábor, az OMSZ főigazgatója kiemelte, hogy bizonyos utcákat nehéz megtalálni. Bár az új járműveikben már van beépített navigáció, a régiekben nincs vagy frissítésre szorul. A mentősök 420 ezer kilométert tettek meg az elmúlt három hónapban csak a koronavírus-járvány miatt, ez a Föld-Hold távolságnál is több – hívta fel rá a figyelmet. Ezt az utat a lehető legpontosabban, leggyorsabban igyekeztek bejárni – emelte ki. A koronavírussal összefüggésben mintegy 15 ezer – fertőzött vagy fertőzésgyanús – embernek segítettek, a Pesti úti idősotthonhoz pedig vidékről is érkeztek bajtársaik – közölte Csató Gábor, aki szintén megköszönte a felajánlásokat. Kardos István, a Magyar Vöröskereszt főigazgatója azt mondta, hogy már március elején felmérték a kapacitásaikat. A legfontosabbnak az OMSZ támogatását ítélte: igyekeztek bizonyos feladatokat felvállalásával segíteni a szervezetet – hangsúlyozta.
Az NHKT tagjaként a Magyar Vöröskereszt közvetítőként dolgozik, hogy az adományozók célba tudják juttatni a csomagjaikat – közölte Kardos István. Bánlaki András, a GPS-eket felajánló Nádor Rendszerház Kft. operatív igazgatója fontosnak nevezte, hogy a mentősök időben érjenek ki a helyszínekre. (MTI)
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.