Január 28,  Kedd
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Két kérdés

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 1,357,645 forint, még hiányzik 1,642,355 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

„A kedvenc adatsorom a következő: népességben a 96. helyen állunk a világon, a GDP alapján a 49. helyen, az innovációs teljesítmény alapján 33-ok vagyunk, az olimpiai érmek alapján 13-ak, az egymillió lakosra jutó Nobel-díjasok száma szerint pedig a 11. helyet fogaljuk el”. (MTI)

Ezt Hankó Balázs, kulturális és technológiai miniszter mesélte el az Indexen, mely interjú akkora jelentőséggel bír, hogy az MTI hosszasan idéz belőle. A miniszter természetesen mesélt az ország őrületes fejlődéséről, a családok világbajnok támogatásáról – arról nem mesélt, hogy ezeket a támogatásokat és kedvezményeket az egész társadalommal fizettetik meg, hiszen akik még családalapítás előtt állnak, akik már felnevelték a gyermekeiket, kénytelenek több adót fizetni azért, hogy azt a kormány szétoszthassa az általa preferált csoportoknak -, mesélt arról, hogy most, Donald Trump trónra lépésével a teremtett világ is meg lesz mentve. De nekem a kedvencem a fenti idézet. Azt nem tudom, ezeket az adatokat honnan szedte a miniszter, de azért lenne két kérdésem; az olimpiai érem véletlenül nem egyéni teljesítmény jutalma? Még ha csapatsport, akkor is a sportolók egyenként, saját véres verítékükkel érték el az eredményeiket. Egy ország szurkolhat nekik, egy ország szeretheti őket, de attól még nem egy ország dolgozott meg azokért az érmekért, és nem Hankó Balázs joga hencegni velük. És van egy kérdésem, nem nehéz megválaszolni. A Nobel-díjasok közül hányan érték el úgy ezt a kimagasló eredményt, hogy Magyarországon életek és dolgoztak? Tehát a mindenkori magyar kormányok, az ország mennyiben járult hozzá ezekhez a díjakhoz? Több kérdésem most nincs.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.