Április 26,  Péntek
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


Kásler erre sem méltó

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,528,300 forint, még hiányzik 471,700 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Kásler Miklós díjakat adott át, mégpedig a Semmelweis-nap alkalmából. Az EMMI miniszter elmondása szerint, aki Semmelweis Igánc és Boldog Batthyány-Strattman László szellemiségét követi, értéket hoz létre és értéket őriz. Ezzel nem is érdemes vitatkozni, azonban elég viccesen hangzik ez egy olyan ember szájából, akinek nevéhez több tízezer ember kórházból történő hazaküldése fűződik, amely döntés ki tudja hány emberéletet jelentett. Lehet, hogy megpróbálja a felelősséget áthárítani Kásler, azonban ez még nem jelenti azt, hogy nem az ő döntése következtében zavartak haza betegeket, talán haldoklókat. Egy olyan ember – véleményem szerint -, akinek nevéhez a járvány egyik legsúlyosabb döntése fűződik, nem méltó arra, hogy díjat adjon át bárkinek is. Pláne nem Semmelweis Ignáccal kapcsolatban, aki valóban hihetetlenül sokat tett az orvostudományért.

Aki Semmelweis Ignác és Boldog Batthyány-Strattmann László szellemiségét követi, értéket hoz létre és értéket őriz – hangoztatta az emberi erőforrások minisztere a Semmelweis-napi elismerések átadásán hétfőn a Pesti Vigadóban.

Kásler Miklós köszöntőjében azt mondta, Semmelweis Ignác a több ezer éves orvoslás legszebb hagyományait vitte tovább, az életet tartotta a legfontosabb dolognak, és az élet megmentése érdekében kockáztatta egészségét, életét. Felidézte, hogy ő volt az, aki pontosan felismerte a gyermekágyi láz jellegét, a betegség okát, leírta a fertőzés útját, megfigyelte a tüneteket, a panaszokat. Felfedezésével asszonyok és gyermekek százezreit, millióit mentette meg, így méltán nevezi őt az utókor az anyák megmentőjének, a legnagyszerűbb orvosnak, az emberiség jótevőjének – mondta a miniszter.

Bár tanait nem ismerte el a kor, Semmelweis Ignác töretlenül hitt igazában, kiállt a tudomány igazsága, szabadsága mellett. „Ő tudta azt, amit Morus Tamás hirdetett, hogy az igazság akkor is igazság, ha egyetlen ember mondja, és akkor is igazság, ha senki sem mondja” – fogalmazott a miniszter. A görög tragédiák hősei közé az emeli Semmelweis Ignácot, hogy nem láthatta módszerének alkalmazását életében, és halálát az a betegség okozta, amit ő ismert fel – mondta.

Kásler Miklós Batthyány-Strattmann Lászlóról azt mondta, a szemészorvos mélyen hívő emberként megértette a másik szenvedését, a segíteni vágyás és a szolidaritás munkált benne, és gazdag arisztokrataként ingyenesen gyógyította a rászorulókat. A kitüntetettekhez szólva Kásler Miklós azt mondta, hogy akik ezeket a díjakat kapják, törekszenek a két nagy előd szellemiségét követni. „És aki Semmelweis és Batthyány-Strattmann szellemiségét követi, értéket hoz létre és értéket őriz” – hangoztatta.

A Semmelweis-nap alkalmából Kásler Miklós Semmelweis-díjat adott át Lippai Józsefnek, a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház I. sz. belgyógyászati kardiológiai osztály osztályvezető főorvosának. Batthyány-Strattmann László-díjban tizenegyen részesültek, és tizenkilencen kaptak miniszteri elismerő oklevelet. A díjakat Kásler Miklós miniszter és Horváth Ildikó egészégügyért felelős államtitkár adta át. (MTI)

 

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.