Március 29,  Péntek
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


Jól teljesítünk. Vagy mégsem?

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 1,567,959 forint, még hiányzik 1,432,041 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

A változatosság kedvéért az M1 stúdiójába ma is besétált egy fideszes szakértő, ezúttal egy egyetemi tanár, hogy elmondja, a magyar gazdaság teljesítménye a közelmúltban kiváló volt. Ha csak a GDP emelkedését nézzük, valóban így gondolhatjuk ezt, azonban ez ennyire nem egyszerű, mégis ezzel reklámozza a kormány a saját teljesítményét. Azt is érdemes figyelembe venni, hogy ezen emelkedés nagy részéért az Európai Uniótól érkező pénzek felelősek, valamint azok a német autógyárak, amelyek egy esetleges gazdasági válság esetén az elsők között lesznek, ha létszámot kell csökkenteni. Elég csak megnézni az Audi nemrégiben belengetett leépítését, amely azért elég szépen előrevetíti a jövőt. De nézzük, mit is mondott pontosan Halmai Péter:

A magyar gazdaság teljesítménye a közelmúltban kiváló volt – emelte ki Halmai Péter egyetemi tanár az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.

Elmondta, hogy a magyar gazdaság korábban évekig szenvedett a 2008-as világgazdasági válság hatásai miatt. Először 2015-ben haladta meg a magyar gazdasági teljesítmény a 2008-as szintet. Akkortól dinamikus növekedés bontakozott ki, most viszont bizonyos lassulás tapasztalható. A világgazdasági lassulás ugyanis Európára is hat – tette hozzá.

Halmai Péter szerint fontos, hogy a magyar gazdaság exportképessége tovább nőjön, ez viszont nagyban függ a világpiaci helyzet alakulásától. Azt mondta: nincsenek biztos információk, de előbb vagy utóbb bekövetkezhet egy világgazdasági recesszió. (MTI)

Ehhez pedig csak egy pár sort tennék ide a G7 nemrégiben közreadott gazdasági elemzéséből. Ki-ki döntse el, hogy kinek hisz inkább:

Az elmúlt 16 évben, különösen annak az első felében azonban elég sokat gazdagodott a régió, méghozzá – az adatok alapján – országonként és társadalmi rétegenként is eléggé eltérő mértékben. A bolgárok és a románok átlagos vagyona több, mint négyszeresére nőtt, de közel ezt hozták a csehek is, Lengyelországban és Szlovákiában pedig háromszoros volt a gyarapodás. A leggyengébben Magyarország teljesített, nálunk épphogy a kétszeresére emelkedett a felnőttek átlagos vagyona a másfél évtizeddel ezelőttihez képest. (G7)