A béke fontosságáról beszélt Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára és Illés Boglárka, a Külgazdasági és Külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatok fejlesztéséért felelős államtitkára a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség ifjúsági szervezete által rendezett adománygyűjtő esten szombaton Budapesten.
Nacsa Lőrinc arról beszélt: nehéz időszakokban a magyarság egy irányba húz, ha baj van, összetart. S most baj van, háború, aminek véget kell vetni.
A háború több mint 1000 napja megmutatta , hogy „milyen kemény fából faragták a kárpátaljai közösséget”. Egyetlenegy ottani magyar intézményt sem kellett bezárni. Ez a nagy siker az összefogás eredménye – mondta az államtitkár.
A magyar kormány is támogatja ezeket az intézményeket, hiszen a magyarság megmaradása mindannyiunk közös érdeke. Ahogy közös érdek a kiegyensúlyozott, jó viszony Ukrajnával. E téren remélhetőleg nagyobb lépéseket is el lehet érni a közeljövőben – fűzte hozzá.
A mi erőnk a közösségben van – hansgúlyozta Nacsa Lőrinc.
Illés Boglárka a rendezvényen elmondta: amit csak lehet megtesznek azért, hogy Kárpátalja, Ukrajna a „béke szigete” lehessen. Reményt adhat, hogy az Egyesült Államokban is békepárti elnököt választottak – tette hozzá.
Az a cél, hogy a kárpátaljaiak is a szülőföldjükön tudják tervezni a jövőjüket, családot alapítani, újraszervezni közösségeiket, ezen múlik a magyarság megmaradása – mondta az államtitkár. (MTI)
Mindenképpen érdemes a béke fontosságáról beszélni egy olyan országban, melyben éppen háború dúl. Hátha maguktól nem jöttek még rá az ott élő emberek, és a magyar kormány felvilágosítására vártak eddig. Most, hogy már tisztában vannak a dolgokkal, bizonyára ki fog törni a béke. Abban azonban szerintem erősen téved Nacsa Lőrinc, a magyarság nehéz időszakokban sem húz egy irányba. Mimagyarok erre genetikailag alkalmatlanok, legalább 15-20 évig kell ahhoz külföldön élni, hogy kipusztuljon az emberből a késztetés, hogy alávágjon a saját honfitársának. Egyébként pedig Kárpátalján nem a rendkívül bátor ottani magyaroknak köszönhető, hogy működnek az intézmények, hanem annak, hogy ott nem voltak komoly bombázások, és nem dúltak harcok sem. Gondoltam, szólok.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.