Április 3,  Csütörtök
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


És akkor Szilárd Varsóban ellenőrzi a rezsiszámlákat

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 86,500 forint, még hiányzik 2,913,500 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

A lengyelek a gázért közel négyszer, a villanyért pedig több mint két és félszer fizetnek többet, mint mi, Magyarországon – közölte a rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos szerdán a Facebook-oldalán megosztott videójában.

Németh Szilárd a Varsóban felvett videóban azt mondta: Lengyelországnak „brüsszelita kormánya” van, és így ők minden energiaszolgáltatással kapcsolatos ajánlást elfogadtak, arra készülnek a májusi köztársasági elnökválasztás után, hogy minden támogatást megszüntetnek, és teljes egészében liberalizálni fogják a lakossági gáz-, áram- és távhőpiacot.

Mi, magyarok, már ismerjük, milyen az, amikor Brüsszel és a nagy szolgáltatók érdekeit szolgálják, például a Gyurcsány-Bajnai kormányok alatt 2002 és 2010 között ugye 15-ször volt gáz- és áramemelkedés, de most erre készül egyébként Magyar Péter és a Tisza is. Ezt többször nyilvánvalóvá tették, hogyha ők lehetőséget kapnának, akkor megszüntetnék a rezsicsökkentést” – fogalmazott Németh Szilárd.

Hozzátette, hogy a rezsicsökkentés a magyar családok számára biztonságot, kiszámíthatóságot és megfizethető energiát ad, ezért mi, magyarok, a rezsicsökkentés következtében Európa legolcsóbb gáz- és villanyszámláit fizetjük. (MTI)

A töltöttkáposzta köztudottan felmelegítve jobb, mint frissen. Ugyanez nem feltétlenül igaz a Rogán-művek remekeire. Elég volt annak idején azon röhögni, hogy Lázár János Bécsbe ment el rettegni a migránsoktól, Németh Szilárdot kár volt azért Varsóba küldeni hogy onnan mesélje el, mennyivel többet fizetnek a lengyelek az energiáért, mint mimagyarok. Én azért szívesen megnézném, milyen rendszerben számolták ki, hogy nálunk a legolcsóbb az energia. Mármint hogy csak az energia árát mérik össze vagy a számla teljes végösszegét, ami már tartalmazza az egyéb költségeket és díjakat is? Azt ugye tudjuk, hogy a lakossági energia olcsó, ám amennyiben azért olcsó, mert az állam a vételár és az eladási ár közötti különbséget kipótolja, akkor az a kérdés, honnan kerül be a költségvetésbe az a pénz, amivel kipótolja? Csak nem a mi adónkból? Ha igen, az energiaár-kompenzációhoz szükséges összeget melyik másik területekről vonják el? Megéri nekünk? Jól járunk ezzel?

Az is köztudott, hogy a nagyvállalati fogyasztóknak messze Magyarországon a legdrágább az energia. Miután a nagyvállalatok nem a medencét és a jakuzzit fűtik, hanem valamit termelnek, amit aztán eladnak nekünk, már csak azon kell eltöprengeni, hogy vajon a baromira drága energia árát be fogják-e építeni a termékeik árába. Amit aztán ki fog megfizetni? És a végén töprengjünk el azon, hogy amennyiben az ember átrakja a száz forintját a kabátja egyik zsebéből a másikba, akkor az a pénz az átpakolástól több lesz vagy kevesebb? Ha ugyanazt a száz forintot felváltuk mondjuk 10 forintosokra és ugyanannak a kabátnak a különböző zsebeibe pakolja az érméket, akkor a 100 forint több lesz vagy kevesebb? Jó töprengést a rezsicsökkentés-hívőknek!

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.