November 28,  Csütörtök
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Egészségügyi jelentés egy párhuzamos univerzumból

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,526,278 forint, még hiányzik 473,722 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Ónodi-Szűcs Mégtöbb Zoltán egészségügyi államtitkár a kormány egészéhez hasonlóan beletaposott a választási évbe, és csacsogott az MTI-nek/vel. Sorolta, sorolta mindazt, amit még felsorolni is kihívás abból a raklapnyi jótéteményből, amelyek mind-mind a világszínvonalú magyar egészségügy hírnevét öregbítik ezen a hanyatló sárgolyón.

Kiragadom a lényeget és a legerősebb állításokat a Fidesz párhuzamos univerzumából a felsorolhatatlan milliárdok, fejlesztések, plusz források, megújulások, emelkedések, javulások, támogatások és pozitív eredmények közül:

A kormány bizonyította és bizonyítja, hogy az egészségügyet komolyan veszi. A fővárosi intézményhálózat több mint 4 millió embert lát el, a budapesti és Pest megyei emberek is 21. századi minőséget érdemelnek. Ezért – a nemzetgazdaság pozitív eredményeinek köszönhetően – a kormány úgy döntött, hogy az ország legnagyobb népességű területén koncentráltan történjen fejlesztés, amely kiterjed az infrastruktúra és az eszközállomány megújítására.

2010 után a rendszerváltás óta a legnagyobb, több mint 500 milliárdos fejlesztést hajtottak végre az egészségügyben: országszerte épültek, illetve újultak meg a kórházak, rendelők. A legnagyobb volumenű fejlesztések a konvergencia régiókban – Budapesten és Pest megyén kívül – zajlottak. Így ma már a vidéki kórházak jelentős részében 21. századi körülmények között gyógyulhatnak a betegek. A főváros fekvőbeteg-ellátó intézményhálózata azonban jelentős lemaradásban van.

Budapest legnagyobb kórházfejlesztési programja indult el 2017-ben, és a következő 8-10 évben a kormány várhatóan mintegy 700 milliárdos fejlesztést hajt végre a fővárost és az agglomerációt is kiszolgáló kórházakban.

A rideg beton és az orvostechnológia – legyen az bármilyen modern – mit sem ér az egészségügyi dolgozók embersége, reményt adó gondoskodása, a betegekkel való törődése nélkül. Ezért a kormány nagy figyelmet fordít az egészségügyi dolgozók körülményeinek javítására: 2010 óta több körben béremeléseket hajtott végre. (…) Alapbéremelés történt, a különböző pótlékok tovább emelik a kereseteket. Az egészségügyi szakdolgozók bére novemberben újra 8 százalékkal emelkedik, 2016 és 2019 között átlagosan 65 százalékkal nő a bérük. A mentők bére is nő, januártól további 10 százalékkal.

Az egészségügyi dolgozók munkája nélkülözhetetlen, hiszen ők azok, akik a betegágyak mellett visszaadhatják az egészséget, a gyógyulás reményét és törődnek az elesett, beteg emberekkel. Éppen ezért a kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy élet- és munkakörülményeik a következő időszakban tovább javuljanak. A negatív hangok ellenére növekvő források mellett komoly fejlesztések, béremelések és plusz források érkeztek és érkeznek az ágazatba. 

Mit állít a budapesti Hospice Házat rossz gazdálkodással vádoló pártkatona?

Hogy a következő 8-10 évben a Fidesz lesz kormányon.

Hogy a rothadó magyar egészségüggyel kapcsolatos tények (a várakozásba belehaló páciensek tömegei, a félnapokat egy matracon végigszenvedő betegek, a kórházi fertőzések áldozataivá válók, az orvosok túlterheltsége okozta műhibák, az alulfizetettség elől menekülő személyzet) negatív hangok pusztán (fideszes felháborodásügyi szóhasználatban lásd még: álhírek, hisztériakeltés), amelyekkel nem kell foglalkozni, hiszen soha nem volt még ilyen jó.

Amiről egyetlen szó nem esik: az a kóros szakember- és általános személyzethiány, a rendszerszintű anomáliák kezelésére való képtelenség, és az a szégyenletes béremelés, aminek eredményeképpen sokan kevesebbet vittek haza, mint béremelés előtt.

Az azért nem volna haszontalan, ha egyik-másik Ónodi-Szűcs személyesen győződne meg arról, milyen 21. századi körülmények uralkodnak a vidéki kórházak egyikében, másikában, amelyekhez képest a főváros lemaradásban van. A magyarázattal adós maradt az államtitkár úr: a közép-magyarországi régió máig kimaradt az uniós fejlesztésekből, vagyis a főváros azért szívott, mert oda a gaz brüsszeli források nem jutottak el, a kormány pedig annyira komolyan vette az egészségügyet, hogy a költségvetésből nem futotta a 20. eleji állapotokat konzerváló fővárosi kórházak 21. századivá csinosítására, felszerelésére, humánerőforrás-problémáinak kezelésére.

De majd most, a választás hajnalán, a főváros peremén, nem létező infrastruktúra mellett, a fideszes havertól jó pénzért megvásárolt lápos területen nagy erőkkel esnek neki a szuperkórháznak, mert ez minden problémát megold. Pedig a győzelmi jelentések ellenére, a dolgok jelen állása szerint hamarosan Ónodi-Szűcsnek és Balognak is be kell állnia műteni. Mészároslölő altatóorvos mellé.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.