Május 1,  Szerda
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


De szépen tetszett mondani, államtitkár úr!

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,614,500 forint, még hiányzik 385,500 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Az esélyegyenlőség és a turizmus sokszor kéz a kézben jár – jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára szerdán Budapesten.

 Fülöp Attila a Be-fogadó konferencia – Speciális turisztikai kezdeményezések Magyarországon című rendezvényen mondott köszöntőt, amelyben közölte: ma a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatási rátája 40 százalékos, míg 2010-ben még csupán 18 százalékos volt. A kormány az elmúlt években kiemelten kezelte a kérdést, és a jövőben is ez a célja – hangoztatta.
    A jelen lévő szervezetek azért dolgoznak, hogy a megváltozott munkaképességűek minél nagyobb arányban kapjanak állást, valamint a fogyatékossággal élő emberek minél több akadálymentesített szolgáltatáshoz jussanak hozzá. Ezzel falakat döntenek le, a legfontosabb emberi tulajdonságokat próbálják meg felszínre hozni – hangoztatta az államtitkár.
     Fülöp Attila kiemelte: nemzetgazdasági érdek, hogy minél több foglalkoztatott legyen, a megváltozott munkaképességűek körében is. Ez egyidejűleg érték. Az érintett szervezetek missziós tevékenységet is végeznek: a megváltozott munkaképességűek mindennapi tevékenységükkel üzennek a többségi társadalomnak – fogalmazott.
    Fontosnak nevezte a rehabilitációs kártyát, amely 8,5 ezer munkáltatónak ad lehetőséget arra, hogy kedvezményben részesüljön, ha foglalkoztat megváltozott munkaképességű embert.
    A cél az említett 40 százalékos foglalkoztatási ráta további emelése, hogy Magyarország minél inkább az Európai Unió élvonalába tudjon tartozni – jelentette ki.
    „Semmit rólunk nélkülünk” – idézte az államtitkár a fogyatékosság területén működő szervezetek gyakori mottóját. A konferencia célja, hogy mindenki mondja el a tapasztalatát, és így ezeket minél többen hallják meg – mondta Fülöp Attila, kijelentve: a kormány mindent megtesz majd az akadálymentesítés szélesítéséért a turizmusban.
    Mártonné Máthé Kinga, a Magyar Turisztikai Ügynökség aktív turizmusért felelős igazgatója arról beszélt, hogy a turizmus szóról általában Budapest, a nemzetköziség, a trendek követése jut az emberek eszébe, pedig a fogalom nem csak ezt jelenti.
    Nincs fontosabb annál, mint hogy a vendég jól érezze magát, függetlenül attól, hogy ötcsillagos szállodában lakik vagy egy falusi helyszínen – hangoztatta, hozzátéve: a lényeg, hogy a szolgáltató ismerje és próbálja kielégíteni a vendég igényeit.
    Az igazgató a szociális turizmus kifejezés használatát javasolta. Ez a szegmens részben volumenében, részben igényrendszerében eltér a turizmus egészétől – jegyezte meg.
    Megemlítette, hogy Kaposváron a földön állnak a köztéri szobrok, amelyeket így körbe lehet járni, meg lehet tapintani. Ez fontos a kerekes székeseknek és a vakoknak.
    Hangsúlyozta: nem a fizikai akadálymentesítés a legfontosabb, hanem az érzékenyítés.
    Mártonné Máthé Kinga kitért arra, kialakítanának egy védjegyrendszert, amely jelezné a valóban akadálymentes szolgáltatásokat.
    A rendezvényen több olyan turisztikai intézmény is bemutatkozott, amely foglalkoztat megváltozott munkaképességű embereket, és érintett dolgozók is felszólaltak.
    Az eseményen kiosztották a Be-fogadó – Speciális turisztikai kezdeményezések Magyarországon című kötetet, amelyet Jakubinyi László, a Szimbiózis Alapítvány elnöke szerkesztett. Megjelenését az Emmi, valamint a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft. támogatta. (MTI)

Ez olyan szép, hogy sírok. Az államtitkár úr aztán tudja, mi a fogyatékkal élők legfőbb gondja és a jó kormány tényleg, de nagyon segít nekik. Mennyire szép az a foglalkoztatás-bővülés is! Könnyek árján ring csónakom, meg minden. Ebben egészen biztosan nincs szerepe annak, hogy a fogyatékkal élőket kilökték a munkaerőpiacra – úgy, hogy annak háttere nem volt előkészítve – és akár két mankóval, félvakon is mehettek közmunkáért kuncsorogni, ugye? A fogyatékkal élők, rokkantak száma gyönyörűen csökken. Ennek bizonyára az az oka, hogy a jó kormány visszaadta a bénáknak a mozgás, a vakoknak a látás örömét. Szó sincs statisztikai bűvészkedésről, sem arról, hogy egyszerűen gyógyultnak nyilvánítottak olyan embereket, akik nem képesek megoldani a napi létüket sem.

Az akadálymentesítés pedig szárnyal, mint a jókedvünk. Csak meg kell nézni a közintézményeket az országban. A lift nélküli harmadik emeletre költöztetett irodát, ahol a rokkantak ügyeit intézik, a közel 45 fokos dőlésszöggel megtervezett és kivitelezett lehajtókat az aluljárókba, a tömegközlekedés akadálytalan igénybevételi lehetőségét, a gyalogátkelőhelyeken ügyesen beállított lámpákat, ahol simán átér bármelyik sérült, vagy akár csak idős ember is, ha 10 másodperc alatt futja a százat.

Puszikálom az államtitkár urat. De tényleg.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.