December 26,  Csütörtök
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


De jó nekünk

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,652,771 forint, még hiányzik 347,229 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Nagy Márton, nemzetgazdasági miniszter hivatalos kínai látogatása keretében több olyan vezető kínai vállalat képviselőjével is találkozott, amelyek meghatározó szereplők a mesterséges intelligencia, digitalizáció, akkumulátor-technológia és az intelligens határátkelési megoldások terén – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken az MTI-vel.

A nemzetgazdasági miniszter látogatásai kapcsán hangsúlyozta: „2024 fontos év a kínai-magyar kapcsolatokban, ugyanis idén ünnepeljük a két ország közötti diplomáciai kapcsolatfelvétel 75. évfordulóját”. A Kína és Magyarország közötti hosszú távú stratégiai együttműködés az elmúlt évtizedben egyre intenzívebbé vált, a magyar-kínai kapcsolatok folyamatosan mélyülnek.

A tárcavezető hozzátette: „a magyar-kínai kapcsolatok nemcsak gazdasági, hanem technológiai és kulturális téren is kulcsfontosságúak, és mindkét ország számára stratégiai előnyt jelentenek. Fontos, hogy ezt a partnerséget tovább mélyítsük és új együttműködési lehetőségeket tárjunk fel.

Az NGM kiemelte, Magyarország a kínai befektetők első számú célpontjává vált Kelet-Közép-Európában, a kínai vállalatok tavaly több mint 7,6 milliárd euró befektetésére vállaltak kötelezettséget. Hazánk számára a kínai beruházások kiemelt jelentőséggel bírnak, különösen a járműipar, logisztika és a csúcstechnológiai szektorokban, hiszen Kína mára, a működőtőke-állomány tekintetében, a hatodik legjelentősebb befektető az országban.

A közeljövőben folyamatosan bekapcsolódnak majd a nemzetgazdaság teljesítményébe az olyan jelentős kínai gigaberuházások is, mint például a CATL és a SEMCORP high-tech akkumulátor gyárai, vagy a BYD, amely Európában elsőként hazánkban kezdi meg elektromos autóinak gyártását.

Ezek a beruházások új lendületet képesek adni a magyar gazdaságnak és érdemben hozzájárulhatnak, hogy 2025-ben a magyar gazdaság 3 százalék fölötti növekedést érjen el – hangsúlyozta az NGM.

Nagy Márton látogatást tett a Huawei központjában, amely a mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségeit mutatta be, és a Futian Digitális Átalakulási Központban, amely az okosváros megoldások és a mesterséges intelligencia integrálásával járul hozzá Kína digitális átalakulásához. Emellett a CATL, a Brunp és a Sunwoda vállalatok innovatív akkumulátorfejlesztési és újrahasznosítási technológiáit is megtekintette, amelyek mintául szolgálhatnak hazánk számára is a fenntartható ipari megoldások bevezetésében. Ellátogatott továbbá a ZTE központjaiba, ahol a legújabb digitális megoldásokba kapott betekintést.

Az intelligens határátkelési technológiák egyik vezető fejlesztőjével, a Nuctech vállalattal folytatott eszmecsere lehetővé tette, hogy a miniszter kínai partnerével a magyarországi határátkelési rendszerek korszerűsítésének lehetőségeit is megvitassa, különös tekintettel a repülőterek, vasúti és közúti átkelőhelyek biztonsági technológiáira.

A miniszter kiemelte: a magyar-kínai kapcsolatok szorosabbá tétele tovább erősítheti Magyarország gazdasági híd szerepét a keleti és nyugati tőke, tudás, valamint csúcstechnológia között, valamint hazánk pozícióját a közép-kelet-európai régióban, támogatva az innovációt, a munkahelyteremtést és a fenntartható növekedést – idézte az NGM közleménye. (MTI)

Igazán nagy öröm az nekünk, hogy finanszírozhattuk Nagy Márton kínai útját, ahogy az is, hogy a saját rovásunkra elősegíthetjük Kína térhódítását az Európai Unióban. Elég csak rápillantani a grafikonra és máris jól látszik, ki a haszonélvezője ennek a nagyon remek kapcsolatnak. A hatalmas kínai piac mintha nem nagyon lenne vevő a nagyszerű magyar termékekre, ellenben mi repesve várjuk a kínai cuccokat. Ameddig az exportunk megduplázódott, az import a tízszeresére nőtt. Nem kell még csak gazdasági szakembernek sem lenni annak megértéséhez, hogy vajon ki az, aki profitál ebből az együttműködésből. Segítek: nem a kéményen dolgozó kisember.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.