December 27,  Péntek
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Boszniába vitte Novák Katalin a magyar csodát

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,652,771 forint, még hiányzik 347,229 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Novák Katalin EMMI államtitkár Boszniába utazott, ahol beszámolt a magyar kormány sikereiről. Elmondása szerint óriási igény mutatkozik Boszniában is arra, hogy bevezessenek valami magyarországihoz hasonló rendszert. Novák szerint a magyar fiatalok már alig mennek külföldre, inkább hazajönnek, ami a Fidesz elmúlt 10 évének eredménye. A csoda tehát szárnyra kapott, csak meg ne lássák a valós helyzetet a bosnyákok…

A magyar családpolitikai rendszer eredményeit ismertette Bosznia-Hercegovinában Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára, aki az MTI-nek a helyszínről telefonon elmondta: a boszniai döntéshozók leginkább arra a titokra voltak kíváncsiak, hogyan lehet egy ország egyszerre sikeres gazdaságilag és demográfiailag is.

Kiemelte, Zeljka Cvijanoviccsal, a boszniai Szerb Köztársaság elnökével, valamint Ankica Gudeljeviccsel, Bosznia-Hercegovina civil ügyekért felelős miniszterével azokról az elképzelésekről beszélt, amelyekkel Magyarország elérte, hogy pozitív népesedési változásokat érjen el, és közben a gazdasági teljesítménye nem hogy csökkent volna, hanem még növekedett is.

Novák Katalin elmondta, a találkozókon nagy érdeklődéssel fogadták azokat az információkat, amelyek Magyarország utóbbi tíz évben folytatott családközpontú kormányzására vonatkoztak. Novák Katalin a boszniai politikusokkal ismertette azokat az intézkedéseket, amelyeknek köszönhetően a 11 százalék feletti munkanélküliségi mutatókat 3,5 százalékra csökkentették, összekötötték a családtámogatásokat a munkavállalással, elérték, hogy ma Magyarországon harmincéves csúcson van a házasságkötések száma, és több mint húsz százalékkal magasabb a gyermekvállalási kedv, mint tíz évvel ezelőtt.

Ismertette azt is, milyen intézkedésekkel érték el, hogy Magyarország egyre vonzóbb a fiatalok számára, és „sokkal többen jönnek ma már haza, mint ahányan elmennek egy adott évben Magyarországról szerencsét próbálni valahova külföldre”. Rámutatott, hogy ez azért is foglalkoztatja nagyon a boszniai-hercegovinaiakat, mert náluk nagyon jelentős az elvándorlás, óriási tömegek hagyták el az országot, ami a demográfiai kihívások sorát gyarapította.

Kiemelte, hogy nagy érdeklődést váltott ki a családiadókedvezmény-rendszer felépítése, és Szarajevó is szeretné kitalálni annak a módját, hogy ezt Boszniában is alkalmazni lehessen. „Náluk azonban a döntéshozatal sokkal összetettebb és bonyolultabb, mint Magyarországon, hiszen az országrészeknek, valamint a három államalkotó nemzetnek az együttműködésére van szükség” – tette hozzá. Ezen felül a babaváró támogatás sikeréről is szívesen hallottak beszámolót a boszniai politikusok, hiszen ők is gondolkodtak már valami hasonlónak a bevezetésén. Novák Katalin felhívta a figyelmet arra, hogy Bosznia-Hercegovina számára nagyon fontos az ország stabilitásának a megőrzése, valamint az, hogy minél hamarabb az Európai Unió teljes jogú tagjává váljon az ország. Rámutatott, hogy Magyarország mindig is támogatta a nyugat-balkáni országok európai uniós integrációját, és ebben Szarajevó szövetségesnek tekintheti Budapestet.

Az államtitkár kitért arra is, hogy Várhelyi Olivér uniós bővítési biztos „nagyon komoly erőfeszítéseket tesz azért, hogy a bővítési folyamatot előrelendítsék”. Hozzátette: „számíthatunk arra, hogy a magyar biztos munkájának is köszönhetően ismét lendületet kaphat a bővítési folyamat, hiszen úgy gondoljuk, hogy ez a régió is része Európának, és mindannyiunk érdeke lenne, hogy a Nyugat-Balkán mielőbb szervesen kapcsolódhasson az Európai Unióhoz”. (MTI)

 

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.