Ritkán fordul elő, hogy nem találok szavakat. Most mégis. Vagy mégsem. Ha van soha el nem évülő bűne a jelenlegi rezsimnek (márpedig van, számos), akkor a szociális területen végbevitt vérengzés dobogós helyen van. Ha van alulfizetett, csapágyasra hajtott, kormányszinten magasról leköpött ágazat, az biztosan a szociális szférában van. Ehhez képest Lezsák és Fülöp Attila mindazt fel bírta öklendeni, ami alant írva vagyon.
Az Országgyűlés alelnöke szerint tisztelet és megbecsülés illeti a szociális területen dolgozókat és azt a több tízezer önkéntest, akik alapítványok, civil szervezetek vagy egyházak keretei között végeznek közösségi segítő munkát.
Lezsák Sándor (Fidesz) a szociális munka napja alkalmából hétfőn a Parlamentben köszöntötte az ágazatban dolgozókat és köszönetet mondott tevékenységükért. Az Országgyűlés alelnöke arról is beszélt, hogy a különböző segítő munkát végzőkhöz hasonlóan a parlamenti és az önkormányzati képviselőknek is a „valóság jegyeseiként” ezer szállal kell kötődniük a hétköznapok világához. Fülöp Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára megköszönve a területen dolgozó mintegy 100 ezer ember segítő munkáját azt mondta, a szociális munkához hitre, bátorságra, a rászorulók iránti nyitottságra és nagylelkűségre van szükség. A segítők különleges szerepét méltatva azt mondta, mindig akkor jelennek meg, amikor baj van, amikor szükség van rájuk. Azt hangoztatta, hogy a szociális munkások munkájukkal közösséget és nemzetet építenek. Azt mondta, hogy a felelősségvállalásra épülő segítségnyújtó munkát a kormány a jövőben is kiemelten szeretné támogatni. Az államtitkár felidézte, hogy a szociális munka napját megelőző napon Szent Márton püspökre emlékezünk, aki katonaként fél köpenyét odaadta egy koldusnak. Szerinte ahogy ez a történet sem maradt két ember magánügye az elmúlt évszázadokban, úgy a mai szociális segítő munka sem az, mert az mindig egész társadalom közös ügye kell hogy legyen. Fülöp Attila a szociális munka napja alkalmából Szociális Munkáért Díjat, valamint Pro Caritate díjat adott át; utóbbi elismerést mások mellett Győri-Dani Lajos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület ügyvezető alelnöke vehette át. A parlamenti ünnepségen az államtitkár és Kocsis József, a Szociális Igazgatók és Szakemberek Magyarországi Egyesületének elnöke díjat adott át a szociális munka napjának bevezetésében betöltött szerepéért Harrach Péter volt szociális és családügyi miniszternek, a KDNP frakcióvezetőjének. A kereszténydemokrata politikus arról beszélt, hogy a társadalomban sikerteleneknek tartott embereknek van igazán szüksége a szociális munkások segítségére, az ő közösségüket pedig az tartja össze, hogy mindannyiukban érzékenység él a rászorulók iránt. Az Országgyűlés 2016-ban döntött arról, hogy november 12-ét a szociális munka napjává nyilvánítja, ezen a napon munkaszüneti napot tartanak az ágazatban dolgozók. A szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi szolgáltatások területén jelenleg csaknem 100 ezren dolgoznak. (MTI)
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.