Május 5,  Vasárnap
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


A stadionok száma nem egyenlő a tudományos fejlettségi szinttel

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 196,183 forint, még hiányzik 2,803,817 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Budapest, 2018. május 15., kedd (MTI) – A kormány azon dolgozik, hogy Magyarország tudjon élni az új technológiák adta lehetőségekkel, felzárkózzon a fejlett ipari országokhoz, és bekapcsolódhasson a világgazdaság rendszerébe – mondta Lepsényi István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és szabályozásért felelős államtitkára az Ipar Napjai 2018 című, négynapos, nemzetközi kiállítás keddi megnyitóján Budapesten.

Kiemelte, hogy a kormány céljainak megvalósítását segíti a magyar gazdaság bővülési üteme, ami idén a várakozások szerint 4,3 százalékra emelkedhet. Az eredmények jelzik, hogy a magyar gazdaság stabil növekedési pályán halad, és ezzel párhuzamosan a munkanélküliség 3,8 százalékra esett – emlékeztetett. Hangsúlyozta, hogy a fenntartható, a felzárkózást biztosító ütemű gazdasági növekedéshez az erőforrásokat a magas termelékenységű innovatív iparágakba kell irányítani.

Éppen ezért a kormány több programmal segíti a magyar vállalkozások erősödését, példaként a beszállítói fejlesztési programot és a nagyvállalati beruházások támogatását szolgáló programot említette. Utóbbiról megjegyezte, hogy a program 2015-ös meghirdetése óta 2017-ig 37 milliárd forint támogatást nyújtott a nagyvállalatoknak az állam, ami közel 70 cég, 92 milliárd forint értékű fejlesztésének megvalósítását segítette. Lepsényi István közölte: a kormány iparpolitikájának eredményei láthatók az Ipar Napjai 2018 című, nemzetközi kiállításon, ahol 15 ország, 315 kiállítója mutatja be az elektronika, az automatizálás, a robotika, a gépgyártás, és a logisztika területén elért újításokat a fővárosban, a Hungexpo területén.

Ganczer Gábor, a Hungexpo Zrt. vezérigazgatója köszöntőjében elmondta, hogy az Ipar Napjai kiállításon a piac meghatározó iparági szereplői mellett jelen vannak a magyar kis- és közepes vállalkozások is. A kiállítást május 15-18. között tartják.

A kormány ismét álmodik. Nem elég, hogy Orbán Viktor vízióiban utolérjük, sőt le is körözzük Nyugat-Európát 2030-ra, de a nemzetgazdasági miniszter szerint a kormány erősen azon dolgozik, hogy fel tudjunk zárkózni a fejlett ipari országokhoz, valamint bekapcsolódjunk a világgazdaság rendszerébe. Ehhez csak két dolog hiányzik, egy nem a középkori kereszténységet erőltető, maradi, diktatórikus kormány, valamint egy kialakított támogatási rendszer.

Magyarország a teljes EU-ban az egyik olyan ország, mely a támogatásra szánt pénzösszegből kutatás-fejlesztésre messze a legkevesebbet költi. A teljes támogatásnak mindössze a 2.16%-át! Ugyanez a szám a tőlünk elvileg jóval visszamaradottabb Bulgáriában 3.55%, a vágyott fejlett ipari országokban pedig – mint mondjuk Hollandia – 43.2%. Ezeket a számokat az Eurostat oldalán mindenki megnézheti. Mindezt úgy, hogy Hollandia nettó befizető ország (többet fizet be, mint amennyi támogatást kivesz), szemben Magyarországgal, mert mi a befizetett pénzek nagyjából hatszorosát kapjuk vissza.

A magyar kormány továbbra is összeszerelőüzemek tucatjaival próbál hozzájárulni a gazdaság fejlesztéséhez, ami semennyire sem előremutató gazdaságpolitika. Miközben a hazai kis és-középvállalkozásokat adók tucatjaival sújtják, addig a külföldi multikat adókedvezményekkel és támogatásokkal csábítják az országba. Ez nem értékteremtés, hanem szimplán blődség. Ameddig a kormány nem hajlandó nagyobb arányban támogatni a hazai kutatás-fejlesztést, addig teljesen értelmetlen bármilyen álmokat is kergetni. A milliárdos focistadionok ugyanis nem fognak tudományos fejlettséget elősegíteni.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.