Szeptember 7,  Szombat
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


A leválthatatlan

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 425,173 forint, még hiányzik 2,574,827 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Huszonegy intézményhez telepített napelemrendszert a szegedi önkormányzat, a beruházással jelentősen csökkenthető a vásárolt villamos energia mennyisége – jelentette ki Kovács Tamás (Párbeszéd) gazdasági alpolgármester hétfőn.

A politikus a Móra Ferenc Múzeum külső raktárbázisánál tartott sajtótájékoztatón elmondta, az önkormányzat a Zöld város programhoz illeszkedve folyamatosan korszerűsíti intézményei energetikai rendszereit, és energiafelhasználásában növeli a megújuló források részarányát.

Az alpolgármester emlékeztetett, tavaly a Szegedi Vízmű Zrt. telephelyein 165 millió forintból alakítottak ki napelemrendszereket, melyeknek köszönhetően a többségi önkormányzati tulajdonú cég energiafelhasználásának több mint 60 százalékát megújuló forrásból fedezik.

Idén az önkormányzat saját forrásból 222 millió forintból 21 intézményéhez telepített napelemrendszereket. A tíz óvoda, hét művelődési ház mellett a dorozsmai temetőnél, az IH Rendezvényközpontnál, a krematóriumnál, valamin a múzeum külső raktárbázisánál épült napelemes rendszer. Ezek közül három a legnagyobb, 50 kW-os névleges teljesítményű háztartási méretű kiserőmű. Az erőművek teljes névleges teljesítménye 463 kW – közölte Kovács Tamás.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy az intézményeknél a napelemek telepítése mellett megvalósított energetikai korszerűsítésekkel együtt 70 százalékos megtakarítás érhető el az energiafelhasználásban – mondta az alpolgármester.

Fogas Ottó múzeumigazgató közölte, a közgyűjtemény épületeinek többsége belvárosi műemlék, így azoknál nem telepíthetők az ingatlanokra vagy azok mellé napelemek. A külső raktárbázis épülete mellett azonban kialakítható volt egy kiserőmű.

A raktárbázis éves villamosenergia-számlája 6-7 millió, gázszámlája 12-13 millió forint. A napelemek telepítése, valamint a hűtési, fűtési és melegvíz-előállító rendszer saját forrásból megvalósuló korszerűsítésének köszönhetően ez a számítások szerint 3-5 millió forintra csökken – közölte az muzeológus. (MTI)

Na igen, nem véletlenül leválthatatlan Szegeden Botka László. Ez van, ha a forrásokat nem szétkopják, hanem a közösség érdekében a lehető legjobban befektetik. Ez pontosan olyasmi, amit még apróbb településeken is meg lehetett volna valósítani, de fontosabb volt a Tiborcz-közvilágítás, a turistát soha nem látott turistaház, emlékmű, szoborpark, dísz-szökőkút, luxusautó, kilátó, gányolt játszótér, lombkoronasétány. Mert abból bőven lehet lopni, saját használatba venni, a megújuló energiaforrásokból meg nem lehet. Vagy ha igen, háromszor annyiba kerülnek. És mégis fontosabb, hogy a helyi kiskirályok megkapják a részüket a koncból mint az, hogy a település fejlődjön. Ugye?

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.