Ezt az MTI hírt kimondottan azért teszem ide, mert bízom abban, hogy talán néhány kormánytag is olvassa. Esetleg megmutatják Orbán Viktornak is.
A koronavírus-járvány egyszerre orvosi, gazdasági, társadalmi, politikai és lelki próbatétel, amelyet csak összetartással és átlátható, nyílt párbeszéddel lehet kiállni – mondta Angela Merkel német kancellár csütörtökön a szövetségi parlamentben (Bundestag)
Az új járványlassító korlátozásokról szóló kormánynyilatkozatában kiemelte, hogy az intézkedések nyilvános megvitatása és bírálata “helyes, fontos és elengedhetetlen”, és hozzátartozik “nyílt társadalmunk” működéséhez.
Mint mondta, “a kritikus vita nem gyengíti, hanem erősíti a demokráciát”, a hazugság, a félrevezetés, az összeesküvés-elméletek terjesztése és a gyűlölködés viszont a demokratikus vita mellett a vírus elleni küzdelmet is nehezíti.
“Nemcsak a demokratikus vita, hanem emberek élete függ a tények és az információk iránti viszonyunktól” – mondta Angela Merkel.
A védekezés nemzetközi vonatkozásairól kiemelte: a járvány európai uniós szintű kezelése “nemcsak polgáraink és nemzetgazdaságaink egészségét határozza meg jelentős mértékben, hanem azt is, hogy miként ítélik meg a világban Európa teljesítőképességét, és ezzel együtt az európai társadalmi és gazdasági modell legitimitását”. Ennek a modellnek “erős globális versenyben” kell bizonyítania – mondta a német kancellár. (MTI)
Ha tetszett a cikk, de olvasnál még többet, ha a politikán kívüli világ is érdekel, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor szeretettel várunk a Szalonnázón. Naponta megjelenő magazinunkban megtalálod szerzőink egyéb írásait is, de olvashatsz zenéről, tudományról és még számtalan témáról a folyamatosan bővülő Szalonnázón.
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.