Március 28,  Csütörtök
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


A Facebook a probléma, nem a KESMA. Hogyne

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 1,506,669 forint, még hiányzik 1,493,331 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

A fideszes Alapjogokért Központ amiatt aggódik, hogy a techcégek túlhatalma és birodalomépítési törekvése joggal vet fel szuverenitási és nemzetbiztonsági aggályokat. Hogy a Facebookhoz és Googlehoz hasonló óriások valóban felvetnek több komoly kérdést is, az tagadhatatlan tény. Az viszont nagyvonalúan elfelejti ez a nagyszerű Fidesz által támogatott udvari intézmény, hogy pont az ő kenyéradójuk az, aki veszélybe sodorja a magyar szuverenitást, amikor a polgárokat egyre inkább megfosztják jogaiktól, miközben saját magukat mindenre is felhatalmazva érzik.

Elég csak a KESMA létrehozására gondolni, ami jóval nagyobb veszélyt jelent a magyar demokráciára, mint a Facebook, a Google vagy az Amazon együttvéve. Jó lenne, ha ez a nevetséges központ inkább azért aggódna, hogy mi lesz ezzel az országgal pár éven belül, ha Orbán túlhatalma még tovább növekszik. Magyarországi hatalmát tekintve Zuckerberg elbújhat Orbán mögött, aki lényegében közvetlenül befolyásolja azt, hogy mit lehet ebben az országban, és mit nem lehet.

A digitalizáció nemzeti szuverenitási kérdés is, mert a szuverén államhatalom mellett létrejött egy „pszeudojogrendszer”, amelynek szabályait jelenleg szinte csak a techóriások alkotják – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára szerdán Budapesten.

Schanda Tamás az Alapjogokért Központ által a digitalizáció és a nemzeti szuverenitás témájában rendezett konferencián közölte: ma bizonyos vállalati birodalmak olyan hatalmi monopóliumra tesznek szert, amely eddig állami jogosultság volt, és ezt a befolyást alig vagy szinte egyáltalán nem lehet ellensúlyozni.

Példa nélküli hatalmat gyakorolnak az emberek mindennapi életére az olyan cégbirodalmak, mint a Google, a Facebook, az Amazon vagy az Apple – hangoztatta, majd úgy fogalmazott: az óriási techcégek „túlhatalma és birodalomépítési törekvése joggal vet fel szuverenitási és nemzetbiztonsági aggályokat”. (MTI) 

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.