Április 27,  Szombat
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


A Brexit jelenlegi állása

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,544,300 forint, még hiányzik 455,700 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Most éppen úgy tűnik, mintha a vége felé közeledne a Brexit-saga. Ha a brit parlament megszavazza a megállapodást, akkor két hét múlva már eggyel kevesebb uniós tagország lesz. Ha nem szavazza meg, akkor halasztást kell kérni. Ahhoz, hogy Nagy-Britannia megkapja a halasztást, az uniós tagországok egyhangú szavazata szükséges. Ha csak egy ország is nemmel szavaz – például Magyarország -, akkor a szigetország megállapodás nélkül fog a hónap végén kizuhanni az Európai Unióból.

 Pár szavazaton múlhat az Egyesült Királyság rendezett európai uniós kiválásának feltételeit rögzítő szerződés elfogadása a brit parlament szombati rendkívüli ülésen – mondta Gálik Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem docense pénteken az M1 aktuális csatornán.

Hozzátette: 320 szavazat kellene a megállapodás elfogadásához, amelyhez a kisebbségben kormányzó Konzervatív Pártnak szüksége külső erők támogatására.

A konzervatívokat támogató Demokratikus Unionista Párt tíz képviselője már jelezte, hogy nem ért egyet a megállapodással, azonban húsz munkáspárti képviselő támogatását fejezte ki – jegyezte meg.

Elmondta: a dokumentum Észak-Írország kérdésében különbözik a korábbi miniszterelnök, Theresa May által kötött és háromszor már visszautasított megállapodástól.

Visszatértek az Európai Unió eredeti álláspontjához, miszerint a 2020 decemberéig tartó átmeneti időszakig ne az egész Egyesült Királyság, hanem csak Észak-Írország maradjon a vámunióban, vagyis az Egyesült Királyság és az Európai Unió legújabb megállapodása szerint vámhatár lenne Nagy Britannia és Észak-írország között. (MTI)

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.