Európa 10 leginnovatívabb országa közé kell kerülnünk 2030-ra, és cél az is, hogy legyen magyar egyetem a világ és Európa száz legjobb egyeteme között – jelentette ki Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a TV2 Mokka című adásában pénteken.
Hankó Balázs emlékeztetett arra, hogy Széchenyi István 200 évvel ezelőtt, 1825-ben alapította meg a Magyar Tudományos Akadémiát. Ennek tiszteletére, az Országgyűlés döntése alapján, Magyarország a 2025-ös és 2026-os évet a magyar tudomány éveként ünnepli. Hozzátette, hogy az emlékév alkalmával 1200, a tudományt népszerűsítő program lesz szerte a Kárpát-medencében.
„A cél az, hogy a tudományt mindenkihez elvigyük. Azt is mondhatnám, hogy kihozzuk a laborokból a tudományt, legyünk büszkék arra, hogy a mi hőseink a magyar tudósok” – fogalmazott a miniszter.
Hankó Balázs arról is beszélt, hogy a jubileumi év alkalmából a tudományok népszerűsítésére 12 fiatal tudományos nagykövetet kértek fel, akik próbálnak minél több fiatalt megnyerni arra, hogy igenis jó fizikával, kémiával, biológiával, közgazdaságtannal és sok minden más tudományággal foglalkozni, merthogy az innováció és a tudomány a valós társadalmi, gazdasági kérdésekre ad kreatív megoldásokat.
A kormány célja, hogy Magyarország 2030-ra Európa 10 leginnovatívabb országa közé kerüljön.
„Legyen világ top 100-as egyetemünk, és európai top 100-as egyetemeink legyenek, és jól állunk, mert az elmúlt években már 12 egyetemünk van a világ legjobb 5 százalékában, van egy egyetemünk a világ egy százalékában, három a két százalékában„
– emelte ki a miniszter.
Hozzátette: „szembeszélben vagyunk időnként Brüsszelből, de megráztuk magunkat, és akkor is megmutatjuk nekik, hogy a magyar elme, a magyar kreativitás, a magyar fiatalok erősek, jók, és top 100-as egyetemeink lesznek, és az EU top 10-ben is benne leszünk„. (MTI)
Az, a 10 leginnovatívabb országa, meg top 100 egyetem és világbéke, örök élet. Momentán az van, hogy a gyerekek igen nagy százaléka funkcionális analfabétaként kerül ki az iskolából. Az van, hogy a fővároson és a nagyvárosokon kívül kizárólag csak szerencse kérdése, hogy egy iskolában vannak-e felkészült szaktanárok, vagy a tesitanár tanítja a kémiát, a magyartanár a matekot és az iskolaigazgató pattanásos keresztgyereke az angolt, mert ő szokott a neten pornót nézni és az angolul van. A vidéki gyerekek többsége imádkozni ugyan szinte biztosan megtanul – mert az egyház lassan, de biztosan elfoglalja a közoktatást -, de a továbbtanuláshoz szükséges tudásra esélye sincsen. Először talán ezzel kellene kezdeni valamit, mielőtt az innováció és a tudás csúcsaira törnénk. Ki a lábunkat.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.