Az előzetes adatok szerint 2025 januárjában 6367 gyermek született, és 12 855 ember halt meg; az előző év azonos hónapjához képest a születések száma 4,5, a házasságkötéseké 4,2 százalékkal mérséklődött, a halálozásoké 6,5 százalékkal nőtt – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-vel
A közlemény szerint januárban 6367 gyermek született, 4,5 százalékkal, 300-zal kevesebb, mint 2024 januárjában. A teljes termékenységi arányszám egy nőre becsült értéke 1,35, egy évvel korábban 1,40 volt. 12 855 ember halt meg, 6,5 százalékkal, 784-gyel több az egy évvel korábbinál. A természetes fogyás a 2024. januári 5404-gyel szemben 6488 fő volt.
Úgy folytatták, hogy 1605 pár kötött házasságot, 4,2 százalékkal, 71-gyel kevesebb, mint egy évvel korábban.
Ezer lakosra 7,9 élveszületés és 15,9 halálozás jutott. Az élveszületési arányszám 0,4 ezrelékponttal alacsonyabb, míg a halálozási arányszám 1,0 ezrelékponttal magasabb volt, mint 2024 januárjában – írták.
Hozzátették, hogy a természetes fogyás 1,4 ezrelékponttal, 8,0 ezrelékre nőtt. Ezer élveszületésre 2,0 csecsemőhalálozás jutott, amely 2,2 ezrelékponttal alacsonyabb az előző év azonos időszakiénál.
A házasságkötési arányszám 2,0 ezrelék volt, 0,1 ezrelékponttal alacsonyabb, mint egy évvel korábban – közölte a KSH.
Mint írták, 2024 februárja és 2025 januárja között 77 200 gyermek született, 7141-gyel, 8,5 százalékkal kevesebb a megelőző 12 havinál. 128 284-en haltak meg, 113-mal, 0,1 százalékkal kevesebben, mint a megelőző 12 hónapban.
Ebben az időszakban 46 479 pár kötött házasságot, 4106-tal, 8,1 százalékkal kevesebb a megelőző 12 havinál – áll a közleményben. (MTI)
Nincs mit tenni, el kell ismerni az Orbán-kormány rendkívüli sikerét. Megint. A világon egyedülálló családpolitikájuk – aminek a receptjért könyörög a fél világ – hibátlanul működik, a trend megfordult, szaporodunk, sose halunk meg, a termékenységi arányszám a rengeteg kiszórt pénznek köszönhetően már elérte a 2008-as szintet. 15 év megfeszített munkájával és az adókedvezmények, mindenféle támogatások és ingyenpénzek forrásának előteremtése céljából rommá adóztatott gyermektelenek – ide értve a nagykorú gyermekek családjait is – önkéntelen áldozata meghozta a gyümölcsét. Konkrétan a nagy semmit. De nem baj, majd biztosan hamarosan előpattan valamelyik beszélő fej és elmagyarázza, miért is sokkal több ez az 1,35-ös termékenységi arányszám, mint az átkos Gyurcsány idejében az ugyanilyen arányszám. Csak ki kell várni ameddig kitalálják.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.