Április 20,  Vasárnap
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


És senki ne reménykedjen abban, hogy javulni fognak a dolgok

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 1,328,223 forint, még hiányzik 1,671,777 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Napsugaras szép reggelt kívánok mindenkinek! Ha így haladunk, az összes remek hír abban fog kimerülni, hogy érkezik a tavasz. Ahogy az érkezik, úgy megy el egyesek esze, holott már eddig is el volt menve. A politikai zseni, amilyenből nincsen több a Földön és jó, ha 100 évente egy születik belőle (bár szerintem az az egy is több, mint amennyi kellene) nem volt hivatalos arra a londoni csúcstalálkozóra vasárnap, mely alapjaiban fogja befolyásolni Európa sorsát, de valószínűleg hosszútávú hatásai lesznek a nyugati világ további működésére is. Ott volt minden uniós vezető – a többség fizikailag is, néhányan online -, Kanada miniszterelnöke, a brit miniszterelnök és az ukrán kormányfő is. Orbán Viktor és Robert Fico nem volt ott. Mégpedig azért, mert ők ketten nem kaptak meghívást. Nem hiszem, hogy ennél egyértelműbben lehet jelezni, hogy ameddig ezek az emberek vezetik ezt a két országot, addig nincsen helyük a tárgyalóasztalnál. A többi országnak nem Magyarországgal és nem is Szlovákiával van baja, nem is a jobboldalisággal – ott volt Meloni is, akit nehéz lenne baloldalinak titulálni -, hanem a két kormányfő személyével, megbízhatatlanságával, árulásaival. Az aljasság következményekkel szokott járni, most is ez történt.

Ez persze nem gátolta meg a Nagy Jövőbelátót, a politikai zsenit abban, hogy otthonról huhogjon.

Londonban az európai vezetők úgy döntöttek, hogy nem békére, hanem háborúra van szükség. Úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút.
Ez rossz, hibás és veszélyes. Magyarország marad a béke pártján! (Facebook/Orbán Viktor)

Ez már tényleg az a szint, mint amikor az egy darab barom ordibál, hogy mindenki szembe jön az autópályán és eszébe nem jut, hogy az ő feje áll rossz irányban. Azt persze én nem tudom, hogy Orbán Viktor érti-e, hogy mi történik éppen. Én érteni vélem, bár csak a magam szintjén. Szerintem most az van, hogy Orbán és Fico úgy hullott ki az Európai Unióból, hogy észre sem vették. A világpolitika egyszerűen megkerülte őket, mint víz a kiálló farönköt. Az Európai Unió két kerékkötője hamarosan rá fog ébredni, hogy eszköztelenek maradtak, az általuk zsarolt és vétózgatott EU látszólag talán szétesik, de a valóságban éppen most alakul egy sokkal nagyobb és erősebb szövetség, melyben a britek és talán a kanadaiak is megtalálják a helyüket – és nem kizárt, hogy további országok is oda akarnak majd ülni az új világrendet alakító tárgyalóasztalhoz -, csak ez a két jelentéktelen figura marad ki. Ha például Ukrajna támogatása nem Brüsszelben dől el, hanem Londonban, ha nem az Európai Unió, hanem annak tagországai egyenként – Magyarország és Szlovákia kihagyásával – döntenek, akkor a két majom vajon hol és mit tud megvétózni? Ezt már sikerült elérnie Orbán Viktornak a V4-ek esetében – tényleg, miért nincsenek hírek mostanában arról, hogy milyen igen nagyon erősek ők négyen? Talán azért, mert a lengyelek és a csehek szóba sem állnak az egykori szövetségeseikkel? -, most mert nagyot álmodni a csúti. Ezt is megoldotta. Csak az a nagyon nagy baj, hogy nem magát szigeteli el és löki ki Európa peremre, hanem az egész országot. Ilyen kártékony alak még nem volt a magyar történelemben, az egészen biztos.

Az amerikaiak 35 százaléka gondolja úgy, hogy Donald Trump a helyes irányba kormányoz, 40 százalék szerint viszont rossz úton halad – derült ki a CBS News friss felméréséből. 

A kutatás szerint az amerikaiak 46 százaléka azt gondolja, hogy Trump támogatja Oroszországot az Ukrajna elleni háborújában, és 34 százalék tekinti barátságosnak vagy szövetségesnek Putyin országát. A megkérdezettek szintén 34 százaléka szerint ellenség, 32 százaléka szerint barátságtalan Oroszország. (HVG)

Nahát, nem is kellett olyan sok idő az ébredéshez. És még alig kezdte el a pusztítást az amerikai elnök, szóval bizonyára fogják még meglepetések érni az amerikai embereket. Talán – és ez az optimista énem hangja – ők is annyira belekényelmesedtek a jó kis életükbe hogy azt hitték, ez már mindig így marad. Éppen úgy, ahogyan az Európai Unió. Azt hitték, nyugodtan lehet szundikálni, nincsen tétje semminek. Aztán jött egy óriási pofon, ami rádöbbentett mindenkit arra, hogy nem érdemes leengedni az arca elől az öklét, mert ha védtelenül marad, akkor bizony megérkezik az az óriási jobbhorog. Abban lehet és kell is bízni, hogy még időben vagyunk, és sem az unió, sem az amerikai demokrácia nem marad a padlón véres hullaként. És ha már a jó kapcsolatoknál tartunk:

Éppen mai hír volt Boszniából az is, hogy a védelmi miniszter megtagadta egy magyar katonai gép leszállását az országban. Valószínűleg nem Magyar Levente utazott volna a géppel, hisz a sajtótájékoztatón az államtitkár így fogalmazott: „Míg azok az emberek, akik Nyugaton, ide 1000-2000, meg 10 000 kilométerre hoznak döntéseket a Balkán sorsáról, Bosznia-Hercegovina sorsáról döntenek kívülről, és avatkoznak be durván a belügyeibe, addig Magyarország néhány tíz kilométerre található ettől a csarnoktól, ahol most állunk. Bosznia-Hercegovina és Magyarország között 70 kilométer távolság van, tehát hogyha itt bármi baj van, az közvetlenül Magyarországot is érinteni fogja, vagy érintené, ahogyan a múltban is vastagon érintette” – magyarul nyilván nem pazarolt volna egy többmilliós repülőutat ilyen közelre, de a biztonság kedvéért megkérdeztük a külügy sajtóosztályát.

Frissítés

A cikk élesítésével egyidőben érkezett meg a külügy válasza, amelyből kiderül, mégis az államtitkár repült volna a Magyarországtól „néhány tíz kilométerre” található csarnokhoz: „Március 3-án Magyar Levente külügyi államtitkár hivatalos találkozóra utazott volna Szarajevóba és Banja Lukába. Miután a bosnyák kormány nem adott engedélyt a berepülésre, a rendelkezésre álló időkeretbe csak a Banja Luka-i látogatás fért bele. Keressük az alkalmat a szarajevói konzultációk lefolytatására.” (444.hu)

Szóval de igen, az államtitkár úr is csak repülővel képes közlekedni, az ő államtitkára sem adja alább. Igaza is van neki, elvégre nem ő fizeti, hanem mi. És de igen, őt nem engedték be Boszniába és nem azért, mert valaki félreértett valamit hanem azért, mert így mondtak véleményt a magyar kormányról. És senki ne reménykedjen abban, hogy javulni fognak a dolgok. Nem fognak javulni, de még sokat romolhatnak addig, ameddig sikerül megszabadulni ettől a rablóbandától.

Jó ébredezést, szép napot kívánok mindenkinek! Mi majd hamarosan jövünk vissza az első beszólással, mint mindig.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.