Nagyon úgy tűnik, hogy a parókás bohóc és a mi kangörcsös téeszelnökünk egy időben vette be. Sajnos nem az esetleges neurológiai problémáikat kezelni hivatott gyógyszereket, hanem a Viagrát, és mindkettőnek elkezdett ágaskodni a cöveke. Előtört belőlük a nemi vágy, hogy meg- és tovább erőszakolják a demokráciát és azokat, akiknek sajnos nincs akkora beleszólása a dolgok történésébe, mint nekik, akiket a nép megválasztott. Ők következmények nélkül fenyegetőzhetnek, üzengethetnek, hazudozhatnak és meg is félemlíthetnek mindenkit, aki szerintük erre érdemes. Mert hatalmuk van. Az egyik egy (most még) világnagyhatalom elnöke lett közel a nyolcvanhoz, a másik meg egy tízmilliós szegény ország abszolút vezetőjeként 15 éve terrorizálja és bomlasztja maga körül az Európának nevezett földrészt, de főleg azt a szövetséget, amely nélkül a famíliája aligha lenne milliárdos. Dollárban, rubelben, forintban egyaránt.
A mi kangörcsös téeszelnökünk két példaképének emberei kedden tárgyaltak Ukrajnáról. Ukrajna nélkül. Meg Európa nélkül. A teljesen kiszámíthatatlan parókás egyszer csak megvilágosodott és olyanokat delirált ebben a kérdésben, hogy a fél világnak égnek állt a haja. Nekem biztosan, a bucsai mészárlást színjátéknak nevező fideszes propagandista és a gazdái nyilván ünnepeltek. Szóval Trump felmondta a Putyin-Orbán-kottát, úgy tűnik, a patrióta, békepárti trumpista adminisztráció olyan naggyá akarja tenni Amerikát, hogy pincsikutyaként fekszenek be Moszkvának, úgy hírlik, az oroszok minden követelését elfogadják. Addig is az elítélt amerikai bűnöző Zelenszkij támogatottságáról és az ukrán választásokról elmélkedett, szerinte ahhoz, hogy Ukrajna véleményét figyelembe vegyék, választásokat kellene tartani. „Tudják, helyet akarnak az asztalnál, nem kellene, hogy az ukrán népnek is legyen ebbe beleszólása?”. Majd azt mondta, Zelenszkij népszerűségi mutatója „4 százalékon áll”, és „van egy országunk, amit darabokra robbantottak”. De ez csak a bemelegítés volt, így folytatta: „Ma azt hallottam, hogy »ó, hát nem hívtak meg minket a tárgyalásra«. Nos, ti már három éve ott vagytok. Három év után be kellett volna fejeznetek. Soha nem kellett volna elkezdenetek. Megállapodhattatok volna”, ráadásul Ukrajna kezdte a háborút – ami nonszensz – és az országban választásokra lenne szükség, „az országot darabjaira robbantották”, „úgy néz ki, mint egy hatalmas bontási terület”.
Még olvasni is rossz volt, úgyhogy félve kérdeztem magamtól: mit lehet erre mondani? Még szerencse, hogy Pearl Harbortól eltekintve az USA területén nemigen volt olyan pusztító háború, mint mondjuk Európában vagy a Távol-Keleten és Dél-kelet Ázsiában, azt kívánom, hogy ne is legyen. De az, hogy ez a megvénült óvodás szellemi képességeivel rendelkező ripacs ilyen szövegeket meg mer engedni magának, igencsak kiábrándító. Csodálkoznék, ha ettől a Putyinnak behódoló csúszómászástól az USA világpolitikai vezető szerepe erősödne, de akinek ez kellett, fogyassza jó étvággyal. Ugyanakkor viszont ezt a hazug kirohanást a leghatározottabban vissza kellett volna utasítania az Európai Unió vezetőinek, nyilván Júdást kivéve, akinek a hathatós aknamunkája nagyban közrejátszik abban, hogy az orosz narratíva a jenkik földjén is szárba szökken. Majdnem biztos vagyok abban, hogy egyenesen ezek szállították a mi pénzünkön ezt a populista, szélsőséges, valóságtagadó retorikát, mondván, nála 15 éve virágzik ez a mocsok, és még mindig hasznot tud húzni belőle. Abban az országban, amelyik 40 éves szovjet megszállás után néhány törékeny évtizeddel újra az elnyomónak tapsikol, és nyíltan drukkol. Ezeknél egy mélygarázs is magasabban van.
Nehéz arra mit mondani, hogy ez a pali, aki a 24 óra alatt békét teremtek dumával kábított mindenkit, konkrétan hazudott, aztán első felindulásában szankciókkal fenyegette meg Putyint, majd pár nap alatt felmondta a Pravdát. Felháborító és gusztustalan, amikor azzal vádolja Ukrajnát, hogy ők kezdték a háborút és álljanak le, miközben meg sem hívták a tárgyalásra a megtámadott felet. Azt a honvédő háború folytató országot, amelyik 2022 óta tartja magát a három naposra tervezett moszkovita különleges katonai hadművelettel szemben, ahol rengetegen haltak már meg vagy a fronton, vagy az oroszok háborús bűnei miatt. Mi ez, ha nem árulás? Elárulása egy olyan eszmének és közös nyugati fellépésnek, aminek a demokrata adminisztráció teljes mértékben a támogatója volt. Aki képe azt mondani, hogy úgy néz ki az ország, mint egy bontási terület, miután az agresszor oroszok szarrá lőttek mindent, és nem pusztán katonai célpontokat, hanem civil létesítményeket, atomerőműveket, miközben átnevelés céljából gyerekeket, annak kurvára nincs felmentés. Az az Amerika, amelyik eddig a szabad, demokratikus világ fellegvárának számított, amelyik a hidegháború óta szemben állt az orosz befolyással, egy olyan vezetőt termelt ki magából, aki Putyinabb Putyinnál. Nem gondoltam volna, hogy egyszer azt fogom mondani, hogy ehhez a fenti hányáshoz képest a véreskezű minden eddigi háborús megszólalása ennél szalonképesebb és mérsékeltebb volt.
„A tényleges béketárgyalások Amerika és Oroszország mellett természetesen Ukrajnának is helyet juttatnak az asztalnál – idézett Putyin Trumppal folytatott megbeszéléséből az orosz sajtó. „Senki sem zárja ki Ukrajnát ebből a folyamatból” – mondta, és kifejezésre juttatta, hogy nem is érti, hogy hogyan lehet ezzel ellentétes dolgot gondolni és pánikba hergelnie magát Európának. „Nincs alapja az orosz–amerikai találkozóra adott reakciónak” – mondta. Állítólag Putyin transzparenciát javasolt és ígéretet tett rá, hogy mindenről tájékoztatni fogja barátait a BRICS-csoportban, mert „tudjuk, hogy az orosz–ukrán kapcsolatok rendezése mindenkinek érdeke”. Szóval ugye az van, hogy azok az értékes ásványkincsekben gazdag területek, amelyekre a Trump nevűnek fáj a foga, már orosz ellenőrzés alatt állnak, gondolom ennek fényében is változtatott az álláspontján. Vagy azért, hogy destabilizálja Európát, ami természetesen főleg Moszkva érdeke. Nem tudom, de az USA elnökeként ilyen módon elefántként becsörtetni egy porcelánboltba és törni-zúzni, igencsak hátborzongató, semmi jót nem jelent a világ számára.
Míg az amerikai bálványa nagyban csinálja a fesztivált, a felcsúti ikertestvére, a skizofrén hajlammal megvert, most már valószínűleg többszörös üldözési mániában szenvedő is háborút hirdetett. Ő, a másik nagy békepárti, ő Putyin kottájából újra vadászni kezd a civilekre, újságírókra. Igazán vicces kedvében volt a balatoni kihelyezett eligazító szeánszon, ahol elárulta a bátoraknak, hogy a politikai korrupció az, amikor „valakit azért fizetnek, hogy azt írja, azt mondja, amit kérnek”, és arra kérte a párt- és bűntársait, hozzanak szigorú törvényeket, és akik részesültek külföldi pénzekből, azokat tiltsák ki Magyarországról. Lehet, hogy nem mindenki hallotta, de felzokogott a KESMA és az összes közpénzből kitartott szarlapátoló pártmédiaorgánum a Megafontól az egy személyben hergelő szellemi világítótornyokig. Szóval ez a cinikus rongy, aki 15 éve magyar adófizetők pénzéből tolja a pártja propagandáját és fenyegetőzik, megfejtette a lényeget. Mint ahogy konzekvensen a Csillagok háborúja Luke Skywalkerének képzeli magát, aki küzd a birodalom ellen. Nem, bazdmg! Lehet, hogy Skywalker vagy, de te vagy az apja annak, akinek képzeled magad. Te vagy a legaljasabb Darth Vader, aki Putyin segge után Trump seggét is megtalálta kényeztetési célzattal. Azt mondta: az elmúlt 15 évben ellenszélben voltak, most végre „hátszelük van”: a Soros-hálózat elvesztette Washingtont, az új kormány megkezdte a hálózat felszámolását, Sorosék már csak Brüsszelre és az európai adófizetők pénzére számíthatnak. Az ideológia, ami Washingtonban megbukott, Brüsszelt továbbra is uralja, az igazi politikai ellenfelek Brüsszelben vannak. Szerinte meg akarják buktatni a kormányt, bábkormányt akarnak ültetni a magyarok nyakába. Ezt ők meg fogják akadályozni, Washington után elfoglalnák Brüsszelt is.
De jó lesz! Ez tényleg azt képzeli, hogy ő nyerte meg az amerikai választást. Egyre nehezebb eldönteni, hogy melyik betegebb szellemileg-lelkileg; a nagy testvér a nagy vízen túl, a szovjet volt KGB-ügynök vagy a mi házi tenyésztésű despotánk. Az viszont biztos, hogy látva, hogy ezek hogy egymásra találtak, lesznek itt bajok dögivel. Mindenesetre a guruló dollárok és hrivnya helyett, akkor most a repkedő euró bankjegyek ellen kell majd esernyőt nyitnia a narancssárga hülyéknek, nehogy eltalálja őket, amikor Soros Gyuri bácsi egy kisrepülőből a fejükre szórja. Amekkora a csóróság, a fél országot elkezdhetné levadászni, mert senki nem hagyná, de még a fideszes hazafiak se, hogy a bankókat elfújja a szél.
Ceterum censeo: az orbáni rendszer bukni fog!
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.