Bayer szerint régen nem volt BLM-mozgalom, „melynek keretében feketék letérdepeltetik a fehéreket, és a lábukat csókoltatják velük”. A Fidesz megmondóembere klasszikus filmeket sorolt, majd feltette a kérdést: „Hová lett a mi Amerikánk, hová lett a mi Nyugatunk?”
Szerinte az Egyesült Államokat meggyalázta a woke, a cancel culture, az LMBTQ és a beözönlő migráció.
Bayer Zsolt egy Trump partit tartott, ahol többek között elmondott egy beszédet is. Arra nem vagyok hajlandó, hogy ezt az egész beszédet meg is hallgassam, tehát a fenti kijelentésekre reagálnék inkább. Nyilván van még más mondanivalója is ennek a zseninek, de annyi ideje azért senkinek sincs, hogy ezekkel foglalkozzon. Tehát kezdjük ott, hogy BLM mozgalom valóban nem volt korábban – már ha évtizedekkel korábbra gondol ez az ember -, mert inkább a feketék elnyomása volt jellemző. Elvégre az utolsó ismert lincselés – amelyet fehérek követtek el egy fekete férfival szemben – 1998-ban volt az Egyesült Államokban. De Malcolm X, vagy Martin Luther King meggyilkolása sem volt ám olyan régen. Rodney King 1992-es összeverése – amelyet komoly tüntetéshullám követett – sem volt olyan borzasztóan régen. Tehát jogos az a felvetés, hogy a BLM régen nem volt, mivel a feketék jobban tették, ha csöndben maradtak, hiszen az ellenkezés sokszor veréssel, vagy halállal járhatott.
A BLM mozgalom hivatalosan 2013-ban alakult meg, Trayvon Martin megölését követően. Valóban ismert – legalábbis sokak számára – 2020-ban lett, amikor is Derek Chauvin meggyilkolta George Floydot. Ekkor több millió ember ment ki Amerika utcáira, és a nagy számok törvénye alapján igen sok gondot okoztak. Boltokat gyújtottak fel, elképesztő károkat okoztak egyes városokban és sajnos halálos áldozatai is voltak a tüntetéseknek. Akkor azonban, amikor egyes becslések szerint 26 millió ember megy az utcákra, akkor sajnos előfordulnak tragédiák. A BLM mozgalom viszont azt hivatott elérni, hogy ne lehessen büntetlenül megúszni azt, ha egy rendőr, vagy magát annak képzelő fegyveres férfi – mert itt végső soron férfiakról van szó – agyonlőhessen valakit csak úgy. Számtalan esetben mentettek fel gyilkosságot elkövető rendőröket azért, mert a rendőrség egyfajta maffiaként működik, ha a sajátjai megvédése a fontos.
A több évszázados elnyomással szállt szembe egyrészt a polgárjogi mozgalom annak idején, majd később a BLM is. Előbbi kizárólag békés módon tüntetett a feketék jogaiért – másra esélyük sem volt akkor, amikor a KKK még bőszen működött, tagjaik között számtalan rendőrrel -, utóbbi viszont sokszor már akár erőszakot is igénybe vett, noha a nagy többség békés megmozdulásokon vett részt. Csak azért viszont, mert a feketéknek sokkal több joguk van ma, mint volt mondjuk 30 éve, még nem jelenti azt, hogy rosszabb lenne a mostani Amerikában élni. Lehet, hogy Bayert zavarja, hogy az évszázadokon keresztül elnyomottak ma már több joggal rendelkeznek, de egyrészt nem az Egyesült Államokban él, másrészt meg nem fekete. Arról nem is beszélve, hogy egyébként az égvilágon semmi köze sincs az amerikaiak életéhez és döntéseihez. Véleménye persze lehet, de arra azért olyan sokan – pláne a tengeren túl – nem kíváncsiak.
Bayer szerint a korábban ismert USA mára egy meggyalázott, tönkretett ország, ahol a woke az uralkodó ideológia, a feketék a fehérekkel csókoltatják a cipőjüket, mindenki is az LMBT tagja és a beözönlő migráció miatt már amerikaiak sincsenek az országban. Nos, a woke egyes esetekben valóban egy kicsit túllőtt a célon, ezt én magam is beismerem, de úgy vélem, hogy azóta korrigáltak. De ugyanezt tették a feketékkel kapcsolatosan is, amikor is plusz pont járt egyetemeken az afroamerikai háttérért, ami egyeseket igen nagyon meg tudott segíteni az egyetemre jutásban. Korrigálni akartak a korábbi hibáikért, de nem a megfelelő módot választották meg. De ez jobb – véleményem szerint –, mintha nem tettek volna semmit sem. Amerika kétségtelenül megváltozott az elmúlt 100 évben, de hát melyik ország nem? Magyarország talán ugyanaz ma, mint amilyennek kinézett 100 éve? Nyilvánvalóan nem, hiszen a történelem folyamatosan változik, a kultúrák keverednek és egyetlen ország sem marad olyan, amilyen volt korábban.
A változás már csak ilyen. Vannak jó és rossz változások, ez kétségtelen, de hát ez az ember természetének köszönhető, aki hoz jó és rossz döntéseket egyaránt. Amerika viszont ha valami mindig is volt, az nem más, mint bevándorlóország. Amióta az Egyesült Államok létezik, azóta oda utazik a fél világ krémje. A legjobb tudósok, színészek, és ma már a tech milliárdosok is. Hogy nem kérnek a szegényebb mexikói bevándorlókból? Nos, ez sokszor nem választás kérdése, hiszen az emberek többsége jobb körülményeket akar teremteni a családjának, ami egy szegényebb országban sokszor nehéz. De kérdés, hogy ez miért is Bayer Zsolt nagy szívfájdalma? Mit érdekli ezt az ősmagyar propagandistát, hogy mi történik az Egyesült Államokban? Tudom, tudom, véleménye még lehet, de akkor hallgassa meg azt is, hogy mi egy gondolkodni képes amerikai véleménye a mi csodálatos diktátorunkról, Bayer Zsolt főnökéről. Azt a véleményt ő sem fogja kitenni az ablakba.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.