Napsugaras szép reggelt kívánok mindenkinek! Itt a napsugár rendben van, tegnap például 21 fok volt, kint ebédeltünk, igazán kellemes volt az idő.
A Közös Ország Mozgalom aktivistái Gulyás Márton vezetésével – aki jelenleg a Partizán főszerkesztője – 2018 januárjában narancssárga festékkel öntötték le az Állami Számvevőszék (ÁSZ) épületét az V. kerületi Apáczai Csere János utcában. A demonstráció résztvevői az ellen tiltakoztak, hogy a számvevőszék szerintük önkényesen és politikai érdekből nagy összegekkel bünteti az ellenzéki pártokat, elsősorban a Jobbikot, a döntés ellen pedig nincs jogorvoslati lehetőség. (Népszava)
Most, majdnem hét évvel később a bíróság arra jutott, hogy meg kell büntetni a bűnözőket. Gulyás Mártont 250 ezer forintos bírsággal sújtották, a többiek próbaidőt kaptak, valamint ki kell fizetniük a bírósági költségeket. És az is mindegy, hogy a véleményüket nyilvánították ki. Azért ezen a módon, mert máshogy nem nagyon van rá mód. Ahogy az sem számít, hogy simán, vízzel lemosható festéket használtak, merthogy a szakértő szerint a festék részecskéi bejutottak a fal pórusaiba, amit ugyan látni nem lehet, de ott vannak, így aztán Gulyásék rongálták a közvagyont. A szintén oda bejutó por, füst, a kipufogógázok részecskéi szerencsére nem ártanak a falnak, csak az az egy vödör festék. Igaza is van a hatóságoknak is, a bíróságoknak is: azon nincsen mit vizslatni, hogy miként lett milliárdos mondjuk Mészáros Lőrinc, Orbán Győző vagy éppen Tiborcz István, az sem érdekes, hogy mi történik az országban és az országgal, ám az igenis megér egy megfeszített nyomozást, szakértői véleményt, bírósági tárgyalásokat, hogy mekkora kárt tett az amúgy is retkes falban a rá öntött vízbázisú – tehát vízzel könnyedén lemosható – festék, mert ez határozza meg az ország sorsát, jövőjét, mindenét. Is.
A kormány maga is úgy látja, hogy a tranzakció kiemelten fontos, mondván, így tudja a leghatékonyabban megóvni „a magyar emberek és a magyar vállalkozások adatait”. Ily módon megtörténik a teljes hatalomátvétel a céges nyilvántartások felett, amelyek egyebek között az állampolgárok tájékozódását, a vállalatok működésének átláthatóságát garantálnák.
Így állami tulajdonba kerülnek egyebek között:
a cégbírósági szoftverre vonatkozó kizárólagos, korlátlan vagyoni jogok,
az Igazságügyi Minisztérium online szoftverére vonatkozó kizárólagos, korlátlan vagyoni jogok,
a cégeljárás mediátor szoftver kizárólagos, korlátlan vagyoni jogok, valamint
az e-Szignó Automata szoftver korlátozott felhasználási joga 3 évre. (HVG)
Aha. Szóval 15 évig nem zavart senkit a dolog, ám most, amikor meglehetősen szarul áll jó kormányunk a népszerűség terén és most úgy fest, nem csak a kétharmadot, de a kormányt is bukhatják, hirtelen váratlanul rendkívül fontos lett átvenni ezeknek az adatoknak a kezelését. Ha lenne okom legalább minimális bizalomra a kormány irányába, talán el is hinném, hogy ők csak jót akarnak. De bizalomról szó sincs, nem is lehet az eddigi produkciójuk alapján. Így aztán úgy hiszem, megint kizárólag önös érdekek vezérlik őket, ahogy mindig. Amit eddig megvédtek, azt úgy tették, hogy vagy ellopták vagy tönkretették, de jobb semmi nem lett soha. Legfeljebb csak jobban jártak egyesek, és rosszabbul jártak nagyon sokan.
Lázár elmondta, hogy az utazást pedig a magyarok „árérzékenysége” miatt olcsóbbá tették. Előtte üres kocsikról szóltak a hírek Lázár szerint, majd a tarifareformmal brutális számokat produkáltak, ami azt bizonyítja, hogy kell a vasúti lába is a közlekedésnek.
Hozzákezdünk a vasútépítéshez, ki fogunk írni tendereket, lesznek új járművek is – mondta Lázár, aki a vidéki külföldi állótőke beruházásokról is beszélt. (24.hu)
Hogy is van ez? A vasút valami új találmány, és jó kormányunk még nem tudta, akar-e a pórnép vonattal járni, vagy inkább bepattan mindenki a Ferrarijába és azzal döcög el az iskolába, dolgozóba? Vagy talán a nagyon fejlett tömegközlekedés egyéb módjait választja? Elvégre valóban metróval lehet a leggyorsabban eljutni Kiskunhalasról Győrszemerére, ezt bárki megerősítheti. Szóval a kormány alapos felmérést végzett – 15 év alatt már csak elég idő volt megfigyelni a mimagyarok utazási szokásait – aztán, mivel kiderült, hogy szoktak ők vonatozni, majd most jól fejleszteni fognak. Igaz ugyan, hogy még ki sem hűlt Orbán Viktornak az a remek bejelentése, hogy az államnak nincsen pénze a pályaudvarok felújítására, de még a működtetésére sem, na de majd most az egész rendszer felújítására lesz pénz, mint Marci Hevesen! Az meg egyrészt hihető, másrészt rendkívül biztató, hogy:
Négy vonatból három pontos, és eggyel vannak problémák – mondta Lázár János a hódmezővásárhelyi Rádió7 Közös nevezőjében csütörtökön. A Szegeder szemléje szerint az építési és közlekedési miniszter arról beszélt, hogy ez ugyan rosszabb arány, mint Európában, de nem gondolja, hogy minden tekintetben elviselhetetlen. Szerinte arról van szó, hogy „a hírekbe és a politikába az kerül be, ami rossz”. (24.hu)
Az mondjuk eléggé sajnálatos, hogy a négyből egy vonat ha késik, akkor mindjárt órákat, a maradék hármat pedig – amelyik nem késik – még senki nem látta Lázár Jánoson kívül. Bizonyára dugdossák őket a mohó tekintetek elől. Az pedig a világ legtermészetesebb dolga, hogy nem az a baj, hogy felér egy kalandtúrával vonatra szállni, hanem az, ha erről írnak, beszélnek. Ez az ország így működik.
Jó ébredezést, szép napot kívánok mindenkinek! Mi hamarosan jövünk vissza az első beszólással, ahogy mindig szoktuk.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.