December 22,  Vasárnap
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Talán nem hisznek a századvéges nézőpontjuknak?

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,627,337 forint, még hiányzik 372,663 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Eredetileg az volt a terv, hogy szólok néhány szót az orbánizmus – Vlagyimirt leszámítva, mert természetesen ő az első számú – legnagyobb reménységének káderpolitikája által sejtetett sötét, ragacsos jövővel kapcsolatos kilátásainkról; azt a kérdést külön is szerettem volna feltenni és lehetőség szerint meg is válaszolni, hogy ebben a magát patriótának nevező politikai szubkultúrában valamiféle ajánlott előírás büdös tahónak lenni, nőket bántalmazni, egy közel három éve honvédő háborúban álló ország vezetőjét kiröhögni, összeesküvés-elméletekben hinni, és tudományos tényeket tagadni, de aztán úgy döntöttem, hogy átmenetileg jegelem ezt a témát. Már csak azért is, mert van nekünk saját, házi Donaldunk, legalábbis ami a teflonhatásnak nevezett jelenséget illeti, ezért ha valakit meglepett, vagy egyenesen sokkolt, hogy Magyar Péter egy szangvinikus, verbálisan agresszív figura (a fizikai agressziójának csak az ellenkezőjéről van tudomásom), aki nem válogatja meg a szavait, és nem különösebben igyekszik megszelídíteni az indulatait, amikor nem tudja, hogy az éppen aktuális élete párja lehallgatja (ráadásul az ő politikai felemelkedése is egy lehallgatással kezdődött), annak én nem tudok semmi vigasztalót mondani. Illetve annyit tudok hozzáfűzni, hogy én például kifejezetten utálom, amikor valaki sunyin mosolyogva, a kisujját eltartva, hízelegve szúr hátba és ver át, szóval ahány ház, annyi ízlés és pofon.

De hogy rátérjek az érdemi témámra, ami alig egy kicsit érdekesebb, mint hogy a menekültügyi szabályok meghágása miatt, a kinek mint intézett a kormánya című nóta dallamára már közel 144 milliárd forintnál (353 millió euró) jár az az összeg (kamatok nélkül), amiről fizetési felszólítást kapott a kormány, azaz a saját hatalmi játszmái oltárán már ennyivel biztosan megrövidítette a mimagyarokat az egyélőisten. Szerintem nem Mészáros vagyonából fogják kiköhögni, de hogy ki kell köhögni, az egészen biztos. Vigasztaljon mindenkit, hogy ezt is értünk művelték, nem ellenünk, mint ahogy az is kifejezetten a mi nemzeti érdekeinket szolgálja, hogy nyugdíjra, egészségügyre és oktatásra is kevesebbet költenek az elvtársak GDP-arányosan, mint a hazaáruló baloldal költött 2010-ben.

Tehát majdnem ennyire érdekes, hogy tegnap alighogy megjelent a 24.hu Törökülés című podcast műsorának beharangozója, amelyben Török Gábor arról beszélt, hogy szerinte elképzelhetetlen, hogy a választásig olyan közvélemény-kutatást lássunk a kormánypárti médiumokban, a köztévében vagy más, a Fidesz-szavazókhoz eljutó nyilvánosságban, amelyikben a Nézőpont vagy a Századvég azt mutatná ki, hogy nincs már Fidesz-előny, vagyis a Fidesz egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy a kormánypárti közvéleményt a választás napjáig ilyen adatokkal terhelje (se egyrészt, se másrészt), a Nézőpont Intézet be is jelentkezett a legfrissebb közvélemény-kutatásának eredményével.

Na ez a sokkoló. Ja, nem, a világon semmi sokkoló nincs benne. Magyar Péter volt osztálytársa, Mráz Ágoston Sámuel az ő fideszes nézőpontjával arra jutott, hogy november második hetében a helyzet úgy állt, hogy a Fidesz tábora bővült, a Tisza Párt támogatottsága pedig változatlan. Ez azt jelenti, hogy a teljes népesség 38 százaléka még mindig szimpatizál az őt tizenötödik éve kifosztó korrupt népnyúzók és Moszkva-csatlós vénülő demokraták, ami 2 százalékponttal több, mint októberben, míg a fikahuszár Magyar Péter pártját változatlanul 25 százalék támogatja. A háromnevű rezsimszolga életvitelszerűen fideszes megbízásokat teljesítő, és abból egészen jól megélő intézete a valószínű listás eredmény tekintetében a Fidesznek 46, a Tiszának pedig 34 százalékot mért. Ebből az következik, hogy hibahatáron belül a Fidesz előnye a teljes népesség körében 13 százalékra, a listás eredmény bázisán pedig 11 pontról 12 százalékpontra emelkedett. Azt a többi közvélemény-kutatóhoz hasonlóan a Nézőpont se kérdezte meg, hogy ha most szombaton lennének a választások, akkor ön ugye hogy kire szavazna, viszont azt igen, hogy ha most vasárnap lennének az országgyűlési választások, akkor kire voksolna, akár kézzel, akár lábbal. Ágoston Sámuelék szerint a következő parlamentbe szinte biztosan bejutna a Mi Hazánk (8 százalék) és a DK (5 százalék), de a Kétfarkú Kutya Pártnak és a Momentumnak erre nincs reális esélye, a többiekről pedig, akik már nagyító alatt se látszanak, sajnos nem nagyon érdemes szavakat pazarolni. Azt azért én még megnézném, amikor Ungár Péter (vagyis ami maradt az LMP-ből) végre kérné a tagfelvételét a Fideszbe, szerintem az egy bátor és végre maximálisan önazonos lépés lenne.

De most nem ez a lényeg, hanem hogy miközben a Tisza Párt a Mediánnál és a 21 Kutatóközpontnál 7, az IDEA Intézetnél 3, a Republikonnál pedig 1 ponttal vezet a biztos szavazók körében, a Századvég udvari propagandaintézet 9, míg a Nézőpont 12 pontos előnyt mért a gazdapártnak. Mi következik ebből? Hát nagyjából semmi, mert most vasárnap semmiféle választás nem lesz. Apró érdekesség, hogy ez a Fidesznek most mért (tegyük fel, hogy a Nézőpont intézet valóban mért) 12 százalékos előny pontosan annyi, amennyivel sikerült eltalálniuk Tarlós István Karácsony Gergellyel szembeni előnyét a 2019-es önkormányzati választás előtt (56 százalékra mérték a Fidesz emberét, aki végül 44 százalékkal maradt alul a tutyimutyi mama kedvencével szemben). Viszont attól, hogy semmi olyasmi nem következik ebből a kutatásból se, ami az újdonság erejével vágna pofán, vagy valami, ami túlmutatna azon, hogy az állampárt ezeket a szakmai szempontból értelmezhetetlen műhelyeket is ugyanarra használja, amire Deák Dánielt vagy Bayer Zsoltot – manipulációra, Orbán-propaganda terjesztésre, tudatmódosításra, zsibbasztásra -, néhány kérdést mégis felvet ez a Mráz-adatsor.

Szóval ha a Fidesz utca- és medencehosszal vezet a slimfit fikahuszár pártja előtt, akkor egyrészt mi ez a több mint egy hete a pofánkba öntött hangfelvétel-dömping így másfél évvel a választás előtt, és pláne mi indokolja, hogy tegnap délután sürgősen összehívták ma délelőtt 11 órára a parlament igazságügyi bizottságát, ahol választási tárgyú törvények módosításáról terveznek tárgyalni az elvtársak? Mi ennyire sürgős? Csak nem az van, hogy nem hisznek Mráz Ágoston Sámuel nézőpontjának? Ne már. Nem hiszik el Schmidt Máriának, hogy nyugodtan hátra lehet dőlni, mert a szavazófülke magányában a magyarok tudni fogják, hogy ki az ízig-vérig politikus, aki már bizonyított és még véletlenül se fogják összetéveszteni a fikahuszárral? Ne már. A pártpropaganda hetek óta gyalázza, mocskolja, vádolja és rágalmazza a nem a kormányzati propaganda terjesztésére szakosodott, nem a Fidesz pórázán rángatott közvélemény-kutató cégeket, hogy hazugság minden szavuk és mérésük, mert valójában csak a Fidesz. Akkor nem értem, miért kell megint lóhalálában módosítani a választási szabályokat? Azért mert megtehetik? Vagy azért mert megtehetik és főleg mert Rogán szondái ugyanazt a trendet mutatják, amit a Medián és társai?

Bárhogy is van, most jusson eszébe mindenkinek, hogy a Rogán-központ mit válaszolt az Indexnek augusztus végén, miután a Válasz Online – Magyar Péter és Hadházy Ákos egybecsengő értesüléseivel összhangban megírta, hogy a határon túli egyéni választókerületek kialakításán izzad, amivel a széthulló többségét, pláne kétharmadát mégiscsak meg tudná tartani. Azt válaszolták, hogy tévesek a választási rendszer megváltoztatásával kapcsolatos értesülések. És az is jusson eszébe mindenkinek, hogy egy október végi kormányinfón Gulyás Gergely azt állította, a választókerületeket, illetve a választási szabályokat alapvetően nem akarják módosítani, kisebb módosításokra sor kerülhet (ilyen például az átjelentkezések kérdése, ahol a hosszú torlódásokat próbálhatják mérsékelni), de jelentősebb átalakítás nincs tervben.

Egy ősi dakota közmondás szerint úriember biztosra nem fogad, de azért van egy olyan érzésem, hogy Donald Trump győzelme mégse azt jelenti, hogy a korrupció és az önkény pártja megnyerte a 2026-os magyarországi parlamenti választást. Márpedig tudjuk, hogy egyrészt se és másrészt se fér bele nekik, hogy bukjanak, úgyhogy ha mégis fogadnom kellene, hogy egy tízes skálán körülbelül mekkora vaddisznóságra készülnek, gondolkodás nélkül azt mondanám, hogy mivel láthatóan nem hisznek a saját nézőpontos, századvéges udvaroncaiknak, a legrosszabbra számítok. Valami olyasmire, amit elképzelni sem tudok momentán. Lehet, hogy nem holnap derül ki, hogy mi a törvényfércmunka tárgya, hanem a karácsonyi és a szilveszteri kaja kóma közepén, valamelyik éjfél után tíz perccel, de olyan még soha nem volt, hogy valami, amit teli tüdőből tagadtak, ne vált volna valóra előbb vagy utóbb. Akkor is, amikor fele ennyire nem múlt rajta a hatalmuk és saját tulajdonú szabadlábuk, mint most.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.