November 24,  Vasárnap
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Igen, két ország van, két valóság van, mindenből kettő van

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,079,897 forint, még hiányzik 920,103 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Azért a NER, illetve a III. világháború közelségével riogató (és még ebben is hazudozó) hatvanpusztai dácsatulajdonos kétharmados, permanens veszélyhelyzeti, rendeleti fennállásának tizenötödik évében (és most már titokban is háborúba küldheti a fiainkat a békepárti maffiavezér, a kirakatparlamentnek már rá se kell rábólintania), szerintem nem olyan nagyon forradalmian letaglózó, újdonságszámba menő megállapítás az, hogy nemcsak két Magyarország van, de két közvélemény-kutató valóság is.

Persze nem tudhatom, hiszen nem vagyok mértékadó politikai elemző – se egyrészt, se másrészt -, viszont miután két nap alatt két kutatás nagyjából hasonló tendenciákat, vagyis fej fej melletti állást mutatott az állampárt és a Tisza versenyében (és nem igaz, hogy a korábbi mérésekből, amelyeket nem Rogán Antal fizetett ki közpénzből, nem az utóbbi alakulat erősödése és az állampárthoz való közeledése volt kiolvasható) és miután voltam olyan hülye, hogy kétszer is meghallgattam a dupla kordonok mögött rekedten ordibáló, öklöt rázó utcai harcos még önmagához képest is méltatlan ünnepi hazugságbeszédét, amelyben a maradék emberi mivoltából is kivetkőzve, a neve említése nélkül mocskolta a kihívóját, felmerült bennem, hogy remélhetőleg nem most derült ki, hogy nagyjából mindenből kettő van, mióta csakafidesz van.

Remélem, hogy nem most derült ki a mértékadó politikai elemző úr számára, hogy a közpénzből fenntartott, fideszes megrendelésekre méricskélő intézetek közvéleménykutatásai más valóságot mutatnak, mint a nem fideszes megrendelésre készülő kutatások. Mondom ezt úgy, hogy rengeteg fenntartásom van azzal kapcsolatban, hogy mennyire lehet az orbánizmus által fojtogatott Magyarországon hiteles, megbízható közvéleménykutatásokat végezni. Úgy gondolom, és szerintem nem én találtam ki, hogy a közvéleménykutatások konszolidált demokráciában képesek a demokratikus, korrekt, mindenki számára azonos feltételeket biztosító verseny két választás közötti éppen aktuális állásáról valóságos képet nyújtani (és már ilyen szerencsésebb történelmi fejlődésű helyeken is egyre kevésbé), ám mivel a Fidesz Magyarországát még véletlenül sem érheti az a vád, hogy demokrácia volna, nemhogy konszolidált, az egészségesnél is nagyobb körültekintéssel szoktam nem mérget venni azokra a számokra, amiket látok.

Ennek dacára azért azt hamis dilemmának gondolom, amit a velem ellentétben mértékadó politikai elemzőnek számító Török Gábor így fogalmazott meg: A nagy kérdés, hogy lehet-e hinni ezeknek a kutatásoknak, vagy inkább a Nézőpont látja helyesen (…)

A Mráz Ágoston Sámuel vezette Nézőpont Intézet – az, amelyik 2019-ben Tarlós István magabiztos és fölényes győzelmét jósolta mérte a főpolgármester-választás előtt – a 21 Kutatóközpont és a Publicus Intézet egy irányba mutató eredményeivel szemben tegnap megkésve, de annál érthetőbb okokból közzétett közvélemény-kutatása szerint minden a legnagyobb rendben van. Az állampárt fölényesen vezet a Tisza Párttal szemben a teljes választókorú népesség körében, Orbán pártja 36 százalékot, a Tisza Párt 25 százalékot, a Mi Hazánk Mozgalom 5, a Demokratikus Koalíció pedig 3 százalékot kapna, ha most vasárnap lennének a parlamenti választások. Az nem derült ki, hogy amennyiben szombaton lenne a választás, az milyen eredményt hozna, de ez nem is releváns, hiszen Mráz nertárs szerint minden fasza: változatlan a Fidesz és a KDNP népszerűsége azok körében, akik vennék a fáradságot vasárnap, és elmennének voksolni. Ergo szó nincs arról, amit a 21 Kutatóközpont és a Publicus mért, hogy közel két évtized után a biztos pártválasztók körében, illetve a teljes népesség körében is letaszították az önkényuralom pártját a trónról.

Tehát az világos, hogy a közvéleménykutatások iránti alacsony bizalom nem megalapozatlan, ami sok esetben túlmutat azon, hogy féldiktatúrában, választási autokráciában, egy korrupt, illiberális európai banánköztársaságban komoly akadályokba ütközik a közvélemény pontos szondázása. Sokan elég sokat tettek azért, hogy lejárassák a közvéleménykutatás intézményét, a Publicus Intézet kifejezetten azok közé tartozik, amelyik az elmúlt években nem egyszer egészen borzasztóan benézte a pártpreferenciákat, választási előrejelzéseket, és az se segít a helyzeten, hogy ma Orbán Magyarországán nagyon keveseknek áll rendelkezésükre elegendő erőforrás (kivéve azokat, akiknél az ország kasszakulcsa van) igazán precíz, nagy mintás kutatások megrendelésére. DE!

• Ünnepi hűségesküt tett Magyar Péternek a Momentum kutatója. Véres kardként hordozták körbe a Tisza Párt köreiben és az ellenzéki sajtóban azt a közvélemény-kutatást, amelyet a Momentumnak is dolgozó 21 Kutatóközpont készített a Partizán megrendelésére, s amely alapján a Tisza Párt két százalékkal előzi a Fideszt az elméletileg biztos pártválasztók körében (42 versus 40 százalék). Hogy mennyiben pártatlan egy ellenzéki beállítottságú közvélemény-kutató cég által készített felmérés, amit egy ellenzéki csatorna rendelt meg, és egy ellenzéki pártot hoz ki győztesnek, az olvasó fantáziájára bízzuk. (Mandinder)

• A baloldali kutatók a 2022-es választás előtt is kihoztak már olyan számokat, amelyek szerint az ellenzék vezet. Erre hivatkozva volt is nagy lelkesedés a baloldalon, majd jött az igazság pillanata, a választáson toronymagasan a Fidesz győzött. (…) A reménykeltés eszközeként felhasznált balos kutatók részéről ez a hazudozás a választásoktól távol eső időszakokban viszonylag kockázatmentes, hiszen később azt tudják majd mondani, hogy a kampányidőszakban alapjaiban megváltozott az emberek véleménye. (Deák Dániel, elemzőként futtatott, sokat látott (!) pártpropagandista)

• Azt is érdemes tudni, hogy a közvélemény-kutatás készítője Róna Dániel mindig is a baloldal szakértője volt, korábban Botka László egykori MSZP- s szegedi polgármesternek, illetve a Párbeszédnek, a Momentumnak és Márki-Zay Péter bukott miniszterelnök-jelöltnek is dolgozott. (Magyar Nemzet)

• Birtokomba került Pulai András jövő februári mérése, amiben a DK 47, a Tisza 65, a Fidesz 6 százalékon áll. (…) Az elemző a tanulmányban megjegyzi: a tendenciákat figyelve 2026-ig a Fidesz elérheti a mínusz 17-18 százalékos eredményt is. (Kocsis Máté, a Fidesz heteroszexuális frakcióvezetője)

Ahhoz képest, hogy milyen távol vagyunk a választásoktól, és ahhoz képest, hogy a baloldali kutatók mindig mindent benéznek, nekem furának tűnik, hogy már nem elég a sokat látott péniszszakértőnek vezető elemzőnek napi tizenöt posztot kiraknia arról, hogy ezek az ún. baloldali kutatók mekkora szemét hazug gecik, nem elég rájuk tromfolni a háztáji kutatócég több mint 10 százalékos Fidesz-előnyt mutató mérésével, már a saját bevallása szerint nembuzeráns frakcióvezetőt is ki kellett lökni humorizálni, és hát nem először derül ki, hogy az állampárt akkor a legszánalmasabb, amikor viccelődni próbál.

Eltekintve attól az ostoba, önleleplező okoskodáson, hogy ha a fideszes Nézőpont mér a Fidesznek, akkor az pártatlan és megbízható mérés, ha mások mérnek nem a Fidesz megrendelésére, akkor az kockázatmentes hazudozás, nem teljesen értem, hogy ha a Fidesz uralja a pillanatot, ha a Tisza Párt és Magyar Péter semmilyen veszélyt nem jelent Orbán Viktor korrupt oligarcha-miniszterelnök uralkodására, akkor hogy lehet, hogy minden idők legrövidebb, ünnepinek nem nevezhető szónoklatának legalább fele a neve kiejtése nélkül Magyar Péterről szólt? Persze az is egy jó kérdés, hogy nem tudom mikor, hol és ki döntötte el, hogy Magyarországon csak a Fidesz és Orbán Viktor lehet kormányon, ha bárki mást választanak meg a magyarok, akkor az bábkormány lesz, márpedig azt mimagyarokorbánviktor nem engedhetjük meg, itt nem törnek át, de komolyan: mire fel ez a nagy összefosás?

Különösen úgy, hogy az állampárt mindenképpen előnyben van. Akkor férceli át a választási törvényt, amikor kedve tartja, úgy manipulálja és rángatja pórázon a választási bizottságot, az egykor független állami hatóságokat, ahogyan az érdekei szolgálják, bármikor úgy módosítja a játékszabályokat, ahogyan a se nyerni, se veszíteni méltósággal nem tudó Orbán Viktor magánember, amikor a neje legyőzte (volna) egy versenyben. Az azért nem annyira véletlen, hogy Kocsisnak legalább annyi esze volt, hogy miután a sakálok már szétszedték, ő nem a 21 Kutatóközpontba szállt bele, ugyanis ez az a kutatócég, amelyik nemcsak hogy pontosan előrejelezte a június 9-i EP-választás eredményét, de 2021 decemberében, amikor mindenki más félremért, és szoros eredményt jósolt a Fidesz és az ellenzéki összefogás között, ők pontosan beazonosították a Fidesz előnyét. Amikor ennek a belső használatra készült kutatásnak az eredményei kiszivárogtak, se a péniszszakértő, se a nembuzeráns frakcióvezető nem csapkodta az asztalt és nem dobta le a verejtékszagú humorbombát, hogy ezek mekkora balfaszok.

Egyébként igen, két ország van, két valóság van, mindenből kettő van, és soha nem is lesz egy, ameddig nem most vasárnap, hanem a soros választás vasárnapján vége nem szakad ennek a túl sok ideje tartó őrületnek, ahol az ember minőségét az adja, hogy milyen oldali. Ahol nem is vagy magyar, hanem idegenek bábja vagy, ha nem utálod szívből a másik magyart és nem gondolod azt, hogy Orbán Viktornak élete végéig jár a hatalom, a közpénz és a rendeleti kormányzás.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.