Ma Magyarországon aranykorát éli az úgynevezett demokratikus párbeszéd intézménye. Ez azt jelenti, hogy egyik nemzeti konzultáció a másikat éri, azaz mindenről lehet (előregyártott) véleményt cserélni a kormánnyal. Abszolút mindenről, amiről a kormány szeretné. Pontosabban kizárólag arról, ami a kormány számára kellően hálás téma ahhoz, hogy minden mást félresöpörve napirenden tartsa.
Lássuk be, nem sok ilyen téma fetreng a választási kampány lázában égő országvezetés asztalán, de legalább azt folyamatosan becsületszóra el kell hinni az illetékeseknek, hogy újabb és újabb világrekordokat döntöget a visszaérkező konzultációs ívek száma.
Az álproblémákról való álkonzultálgatás közepette elsikkadnak olyan társadalmi kérdések, amelyek noha tényszerűen húsba vágnak, ám az elmúlt nyolc év után nyolc évvel, a kommunikációs csatazajban esély nincs arra, hogy érdemben a közvélemény napirendjére kerüljenek. Pedig néhány év múlva fájni fog, mert már most is fájdalmasan érzékelhető jelei vannak annak, hogy az ország jövőjét jelenti problémákat rendre hagyjuk szőnyeg alá söpörni.
Ezért most egy felhívást szeretnénk közzétenni, amely egy nagyságrendekkel kardinálisabb kérdésről szól, mint az, amivel a kormány minden másról évek óta sikerrel tereli el a figyelmet. Szülői konzultáció indult a magyar oktatás elmúlt 8 évéről. Minden érintettet arra bátorítunk, vegye a fáradságot, és mondjon véleményt.
Nem baj, ha nem dönt világrekordot a válaszok száma, ám ha a jövő valóban olyan lesz, mint a ma iskolája – és Szent-Györgyi Albert ebben aligha tévedett -, akkor az állandó csatazaj ellenére a döntéshozóknak előbb-utóbb muszáj lesz meghallaniuk a valódi problémákat megfogalmazók hangját is.
Hogyan értékeljük az elmúlt nyolc év kormányzati teljesítményét az oktatásban? Fontos, hogy mi, szülők is hallassuk a hangunkat, hiszen az oktatási rendszer a mi gyermekeinkért, a mi adónkból működik. A Szülői Hang Közösség ezért döntött úgy, hogy online kérdőíves felmérés keretében szülői konzultációt indít, melynek segítségével megismerhetjük a szülők tapasztalatait, véleményét a jelenlegi helyzetről és a változtatási igényekről.
A szülői konzultáció keretében lehetőség van szabadon, akár szövegesen is kifejteni véleményünket a tapasztalt problémákról. Várjuk a véleményeket a bátor, jövőbe mutató elképzelésekről is; arra buzdítjuk szülőtársainkat, hogy gondolkozzunk közösen és hosszú távon. A szöveges véleményadási lehetőségen kívül célzott kérdésekkel külön rákérdezünk az elmúlt nyolc év legfontosabb kormányzati intézkedéseivel kapcsolatos szülői tapasztalatokra is. A szülői konzultáció ITT ÉRHETŐ EL.
Minél többen emelünk szót, annál inkább számít a szavunk! Az oktatás jobbítása halaszthatatlan feladat: gyermekeink és az ország jövője a tét. Rajtunk is múlik, hogy megfogalmazzuk elvárásainkat az ország mindenkori vezetői felé: azokat a problémákat igyekezzenek megoldani, amelyek nekünk is a legfontosabbak. Az eredményeket szakértők bevonásával összesítjük és nyilvánosságra hozzuk, így a szülői véleményeket közvetíteni tudjuk azok felé, akik az ország vezetésére készülnek a következő kormányzati ciklusban. A szülői konzultáció fontosságáról ITT olvashatják véleményünket.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.