Március 19,  Kedd
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


Rossz hírek Orbánnak

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 1,141,887 forint, még hiányzik 1,858,113 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

A Pfizer a korábban ígértekkel ellentétben idő előtt szállít le plusz 50 millió vakcinát az EU számára, amelyet ismételten lakosságarányosan osztanak ki a különböző tagállamoknak. Ez a szállítmány már ebben a hónapban meg fog érkezni, tovább gyorsítva a kontinens immunizációját. Azt eddig is lehetett tudni, hogy március végére, április elejére fel fog gyorsulni a kontinensre érkező nyugati vakcinák szállítása, azonban ezt használta ki fegyverként a kormány. Ameddig várni kellett a gyártókapacitások ki- és átalakítására, addig Orbán berendelt egy rakás orosz és kínai vakcinát, amelyek hatékonyságáról a mai napig nem igazán lehet tudni semmit. Természetesen erről a hírről a propagandamédia nem kíván beszámolni, hiszen ez most nem jött jól Orbánnak.

Eddig úgy tudtuk ugyanis, hogy az EU egy szerencsétlen szervezet, amely még az oltások beszerzését sem volt képes abszolválni. Kérdés tehát, hogy most akkor a híveknek örülniük kellene az érkező szállítmány miatt, vagy pedig szomorkodniuk kellene inkább?

Az Európai Bizottság megállapodást kötött a Pfizer és a BioNTech vállalatokkal a koronavírus elleni oltóanyagok szállításának gyorsításáról, így a gyógyszercégek a vakcinabeszerzésről szóló szerződésben szereplő 200 millió adag mellett további 50 millió adagot szállítanak vakcinájukból már áprilistól – jelentette be szerdán az uniós bizottság elnöke Brüsszelben, rövid online sajtótájékoztatóján.

Ursula von der Leyen közölte, a szóban forgó 50 millió adag vakcinát a vállalatok eredetileg 2021 negyedik negyedévében tervezték szállítani, az oltóanyag azonban már a második negyedévben a tagállamok rendelkezésére áll majd. Mint mondta, az 50 millió dózis segít pótolni a Johnson & Johnson vállalat koronavírus elleni vakcinája szállításának kedden bejelentett felfüggesztéséből adódó hiányt. Az 50 millió adag vakcinát lakosságarányosan osztják szét az uniós tagállamok között. Elmonda, ezzel a vállalatok által szállított oltóanyag-mennyiség 250 millió adagra emelkedik a második negyedévben, és a szállítandó vakcinák több mint felét teszi ki a Pfizer/BioNTech-oltóanyag. A két cég megbízható partnernek bizonyult, teljesítették kötelezettségvállalásaikat, válaszoltak az unió igényeire. Vakcinájuk hatékonynak bizonyult, esetükben ez idáig nem vetődött fel semmiféle egészségügyi probléma – emelte ki a bizottsági elnök.

Bejelentette azt is, hogy az Európai Bizottság tárgyalásokat kezdett a Pfizer/BioNTech-kel a koronavírus ellen kifejlesztett oltóanyaguk beszerzéséről szóló szerződés meghosszabbításáról 2023-ig. Az immáron harmadik szerződés 1,8 milliárd adag, második generációs vakcina szállítását írja majd elő a 2022-ben és 2023-ban – közölte. Az új szerződés szerint nemcsak a vakcinák gyártása zajlik majd az Európai Unióban, hanem az azok elkészítéséhez szükséges valamennyi lényeges összetevő is az unióban fog készülni – tájékozatott. Az Európai Bizottság más gyógyszergyártókkal is tervezi további szerződések megkötését – tájékoztatott.

“Amint azt a Johnson & Johnson vállalat keddi bejelentéséből láthatjuk, még mindig számos tényező zavarhatja meg az oltások tervezett szállítási ütemezését. Ezért fontos a gyors cselekvés, az előrelátás és a lehetőségekhez való igazodás. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy támogassuk Európa beoltottságát, az oltóanyagok kínálatának növelésével az elkövetkező hetek és hónapok során” – fogalmazott. Az uniós bizottság elnöke beszélt arról is, hogy a védőoltások beadása felgyorsult Európában, a tagállamok keddig több mint 126 millió adag vakcinát kaptak. Tájékoztatása szerint az unióban ez idáig beadott oltások száma átlépte a 100 milliót, melynek több mint egynegyede már a második adagot jelenti. Ezzel már több mint 27 millió ember rendelkezik védettséggel az Európai Unióban. Ursula von der Leyen hozzátette: a vírusvariánsok ellen hatékony védelem érdekében szükség lehet emlékeztető oltás beadására is az immunitás megerősítése és meghosszabbítása érdekében.

Az Európai Unióban az oltóanyagellátás akadozása miatt a beoltás folyamata lelassult az első negyedévben. Fennakadást főként az okozta, hogy az AstraZeneca gyógyszergyár az oltóanyagbeszerzésről szóló szerződésekben szereplő 120 millió adagnak kevesebb mint negyedét bocsátotta a tagállamok rendelkezésére. A Pfizer amerikai gyógyszeripari vállalat és a BioNTech német biotechnológiai cég közös fejlesztésű oltóanyagából 300 millió adag beszerzéséről november végén kötött szerződést az Európai Bizottság, és december 21-én engedélyezte a koronavírus elleni vakcina alkalmazását az EU-ban. Az oltások beadása karácsonykor kezdődött meg a tagországokban. Az uniós bizottság január 8-án további 300 millió adag, koronavírus elleni oltóanyag beszerzéséről egyezett meg a vállalatokkal. Az érvényes szerződések jelenleg 600 millió ampulla oltóanyagot tesznek érhetővé az Európai Unió országai számára. (MTI)

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Kövess minket!