Március 19,  Kedd
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


Potápi Árpád: A gyerekek tanítása, nevelése soha nem lehet kísérlet tárgya, mert ha az oktatást elrontják, akkor azt már sohasem lehet bepótolni

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 1,018,900 forint, még hiányzik 1,981,100 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

A fenti címmel én is egyetértek, kár, hogy ennek ellenkezőjét hajtja végre a magyar kormány. Nekik ugyanis nem érdekük a színvonalas oktatás, egy dolog fontos számukra, méghozzá a nemzeti identitás kialakulása, akár történelemhamisítás által is. Bevezették a hitoktatást, miközben elviekben nincs államvallás Magyarországon, illetve a színvonalas, gondolkodásra, érvelésre alapozó oktatás helyett átálltak ennek ellenkezőjére. Egy oktatóval manapság – bár régen is ritkaság számba ment – nem lehet vitatkozni, hiszen neki van igaza és kész. Próbáljon csak az ember nem egyetérteni egy tanár verselemzésével, azonnal hülyének nézik. A magyar oktatás színvonala az elmúlt években folyamatosan romlik, ami a kormány szándékaival egybevág. Az intelligens fiatal ugyanis veszélyt jelent a butákra alapozott hatalomra.

A gyerekek tanítása, nevelése soha nem lehet kísérlet tárgya, mert ha az oktatást elrontják, akkor azt már sohasem lehet bepótolni – jelentette ki Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a felvidéki Révkomáromban, ahol csütörtökön beszédet mondott a magyar kormány támogatásával megújult Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola ünnepélyes átadásán.

A nemzetpolitikai államtitkár a beszédében a magyar intézményrendszer erősítésének fontosságára, annak megtartó erejére mutatott rá. “Nagyon fontos, hogy folyamatosan erősítsük és bővítsük a magyar intézményrendszert annak érdekében, hogy a magyar gyermekeket meg tudjuk tartani a magyar intézményrendszerben” – hangsúlyozta Potápi Árpád János. Elmondta: felmérések szerint a vegyesházasságban született gyermekek 70-80 százaléka a többségi nemzethez ragaszkodik, illetve a nem magyar nyelvű óvodába vagy iskolába járó gyerekek jelentős része a későbbiekben nem a magyar identitást választja. Rámutatott: bár nem az iskola külleme határozza majd meg, hogy az ott tanuló gyermek milyen felnőtt lesz, de a 21. században ez is elvárás, és szerepet játszhat az iskolaválasztásban is.   

“A gyerekek tanítása, nevelése soha nem lehet kísérlet tárgya, mert egy gyermek csak egyszer jár általános iskolába, s ha ezt az oktatást elrontják, akkor azt már sohasem lehet bepótolni, s ezért is fontos az, hogy mit tudunk számukra biztosítani” – szögezte le Potápi Árpád János.     Az egyedi támogatásból teljes mértékben felújított Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskolát, amely a jövőben részben sportiskolaként szeretne működni, rekordidő – három hónap – alatt sikerült újjáteremteni. Az iskolát – amely a régió központjának számító Révkomárom egyik legjelentősebb oktatási intézménye – több mint ötszáz gyermek látogatja, megújítását mintegy 420 millió forinttal támogatta a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága.     A nemzetpolitikai államtitkár az ünnepséget követően átadta a Nemzetpolitikai Államtitkárság által a járás 44 iskolája tanulóinak biztosított sportszercsomagokat is, amelyekkel a magyar iskolás gyerekek egészséges testnevelési szokásainak kifejlődéséhez szeretnének hozzájárulni. (MTI)

 

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Kövess minket!