Április 23,  Kedd
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


Kovács Zoltán: Az újságírók miért uszítanak még mindig ilyen eltökélten Orbán Viktor ellen?

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,462,800 forint, még hiányzik 537,200 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Miután ország-világ a csodájára járhatott annak, hogy Jordan Klepper amerikai humorista hogyan késztette hebegésre, habogásra, zavart, verejtékes pislogásra Kovács Zoltán nemzetközi kommunikátort abban az interjúban, amiben szóba kerültek a kínos orosz-magyar kapcsolatok,  és amelyben öröm volt nézni, ahogy a vadász-szóvivő idétlenkedve, de annál kevesebb sikerrel próbálja elmagyarázni (mert elmagyarázhatatlan), mi a különbség a mostani orosz–ukrán háború miatti menekültválság és az öt évvel ezelőtti szíriai menekülthelyzet között, helyreállt a világ rendje.

Kovács a The Atlantic című magazinban közölt véleménycikket (ebben a műfajban szerencsére senki nem tudta megizzasztani, senki nem tudott visszakérdezni, közbevágni) Magyarország megvédi Orbán Viktor újraválasztását címmel, amelyben egyebek mellett azt bizonygatta, hogy az április 3-i magyarországi parlamenti választások eredménye nem jelent veszélyt az európai demokráciára, hanem sőt, ellenkezőleg: valójában éppen annak győzelmét mutatja. Én már a címet se értem. Eddig úgy volt, hogy Orbán véd meg mindenkit, most meg kiderül, hogy ő az, aki védelemre szorul, őt kellett megvédeni a választáson? Sőt, a választáson az újraválasztását kellett megvédeni? De ez a legkevesebb. Ahhoz képest legalábbis, hogy mennyire szar lehet (neki nem, de tisztességes embernek az lenne) Kovács Zoltánnak lenni és azt bizonygatni többé és kevésbé mértékadó külföldi lapokban, hogy a kétharmad nem is diktatúra, hanem éppen a demokrácia bizonyítéka, hiszen a választás tetőtől talpig tisztességes volt.

A véleménycikkről Kovács tegnap a közösségi oldalán is beszámolt (bezzeg Jordan Klepper műsorát nem osztotta meg, pedig nagyon menő), ezt írta:

A The Atlantic hasábjain jelent meg véleménycikkem arról, hogy kritikusaink a nemzetközi fősodratú médiában még mindig keményen dolgoznak azon, hogy aláássák a választások hitelességét. Pedig számos szakértői csoport elismerte, hogy adottak a megfelelő alapok a választás tisztességes lebonyolításához.

Fontosabb kérdés viszont, hogy az újságírók miért uszítanak még mindig ilyen eltökélten Orbán Viktor ellen most, mikor rendkívüli fontossággal bír az egység, hiszen éppen háború dúl az EU keleti határain és Európa súlyos gazdasági válság elé néz?

Az április 3-i parlamenti választások eredménye nem jelent veszélyt az európai demokráciára. Valójában éppen annak győzelmét mutatja.

Úgy látom, hogy megérkeztünk: az újságírók uszítanak Orbán ellen, pláne most, amikor a háború okán egységre lenne szükség. Tehát most az jön, hogy mivel az újságírókat nem lehet szarrá verni a választáson, kezdődik (folytatódik?) az újságírók elleni háború? Nem tudok róla, hogy bárki Orbán ellen uszítana, ezzel szemben az ma már ténykérdés, hogy a Fidesz úgy nyert kétharmaddal választást, azaz úgy sikerült megvédeni Orbán újraválasztását, hogy az orosz-ukrán háborúból magyar élet-halál kérdést csinált, a politikai ellenségeiről szóló nettó valótlanságokkal hergelte a népet, hogy heteken keresztül hazudta, hogy a baloldal (helyesen: ellenzék) fegyvert szállítana Ukrajnába, háborúba küldené a fiainkat, belesodorná a háborúba az országot, és a magyarokkal fizettetné meg a háború árát. Még az ellenzéki szavazók harmadával is megetették ezeket a hazugságokat.

Tehát. Ha a választási kampányban nem volt fontos az egység, akkor most hogy jön ide? Mi nem igaz abból, amit az újságírók az Orbán-kormányról állítanak a háború ügyében? És ha nem igaz, akkor a szlovák és lengyel miniszterelnök is hülye és Orbán ellen uszít, amikor felháborítónak tartja Magyarország, azaz Orbán Viktor és kormánya háborúhoz való hozzáállását? Hiánypótló lenne, ha a kiváló kommunikátor ezeket a kínzó kérdéseket egy következő véleménycikkében részletesen megválaszolná. Kösz.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.