Az Országos Nyunyókafelelős újra megnyilvánult, és én megint kihegyezett billentyűzettel ittam szavait (súlyos képzavar).
Elmondta, hogy az eljárásaiknál továbbra is figyelembe veszik azt a tudást, ami felgyülemlett az első hullám alatt, de mostanra már bennem is felgyülemlett a tudományos alap, úgyhogy kezdem a saját megfigyeléseimmel az összefoglalást:
És akkor kiegészítésképpen visszakunkorodok a szappanoperatív törzs kabaréjára, amitől a kedves kolléga (helló, Bálint!) valamilyen rejtélyes okból kifolyólag 2 perc után spontán megőrült.
„Az új szabályokról említenék néhány szót. (…) Ezeknek a szabályoknak alapvetően a sokasága az nem lett jelentős.” (Megnyugodtam.)
„A pándémia valóban az egész világon újabb fertőzötteket eredményez, Európában is és ugyanígy Magyarországon is.” (Magyarországot mindig külön ki kell emelni, mert az nem a világ része, hanem egy külön kis univerzum.)
Az idősebb korosztály körében „ennek a fertőzésnek az elkapása súlyosan zajlódik”.
Ha valaki influenza ellen „vágyik oltakozni”, az sajnos nem tudja megtenni telefonon, hanem el kell fáradnia a háziorvoshoz. (Döbbenet.)
A 14 napos karantén 10 naposra csökkent, mert „úgy tűnik, hogy a 10 napos otthontartózkodás kellő biztonságot ad a betegségnek a továbbadását illetően”. (Erre hagyok időt.)
(Maszkot) „nem csupán a tömegközlekedési eszközökön és az üzletekben kell viselni, hanem számos egyéb helyen.” (Ez nem igazán került kifejtésre, végül is minek fáradni ezzel a járványügyi tájékoztatón, ennek mindenki utánanézhet, hiszen „olvashatók ezek a nyilatkozatok”, és benne van a jogszabályban.) Viszont annyit mégis elárult Nyunyónéni, hogy egyéb helyként “olyan zárt helyeket határoztunk meg, amik nyitva állnak a közönség előtt.”
És végül a kedvencem, a Minden, amit tudni akarsz a lélegeztetőgépek működéséről, de sosem merted megkérdezni című színes, szélesvásznú bullshit újságírói kérdésre nem válaszolva („Van-e megfelelő mennyiségű technikai személyzet a lélegeztetőgépek működtetéséhez?”):
„Mindenki, aki lélegeztetőgép körül dolgozik, illetve azt használja, tájékoztatásban, tulajdonképpen kioktatásban, egy bemutatásban részesül. A személyzet kezeli a lélegeztetőgépeket a megfelelő formában, az utasítások szerint. Amennyiben ezzel bármi probléma adódna, akkor egy tartalék gép kerül a helyébe, hogyha ki kell cserélni, és egyébként ha csak apró, elhárítható probléma, akkor van szükség egy megbízással foglakoztatott szervízre, tulajdonképpen egy technikusra, aki az apró hibát helyben is eszközölni tudja, (…) az aktív jelenléte teljesen felesleges, az elérhetősége, az adott.”
Mai friss intelem: „Változatlanul az az üzenetünk, hogy a lehető legbiztonságosabb az, hogy ha nem kapjuk el a vírust.”
Szerintem egyértelmű, hogy jó kezekben vagyunk. Nyugodtan dőljünk hátra. Egy támla nélküli széken.
Ha tetszett a cikk, de olvasnál még többet, ha a politikán kívüli világ is érdekel, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor szeretettel várunk a Szalonnázón. Naponta megjelenő magazinunkban megtalálod szerzőink egyéb írásait is, de olvashatsz zenéről, tudományról és még számtalan témáról a folyamatosan bővülő Szalonnázón.
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.